Targi mody to wydarzenie, które może przybierać różnorakie formy. Od prezentacji najnowszych kolekcji znanych projektantów, przez modę uliczną i użytkową, po specjalistyczne dziedziny, takie jak na przykład moda ślubna. Bez względu na zakres, jaki obejmują, targi mody przyciągają nie tylko osoby związane ze światem mody, ale i wszystkich sympatyków nowości, chcących być na bieżąco z najświeższymi trendami. Z punktu widzenia organizatora targi wymagają ogromu pracy i profesjonalnej obsługi w trakcie. By temu podołać, przyda się pomoc!

Ręce pełne roboty

Idealną pomocą w trakcie wszelkich targów są hostessy i hości. Są to osoby specjalnie wyszkolone do kontaktów z klientami i zwiedzającymi, mające głównie zapewnić miłą obsługę i udzielać informacji. Choć potoczny obraz tego zawodu skupia się jedynie na urodzie i prezencji, czyniąc z nich jedyną kwalifikację, w rzeczywistości hostessy i hości są profesjonalistami w zakresie obsługi i nieraz wymaga się od nich kwalifikacji takich, jak choćby znajomość języków obcych. To oni rejestrują uczestników, oprowadzają ważnych gości, prowadzą stanowisko danego wystawcy. Żadne targi nie mogą się bez nich obejść!

Niecodzienna rola?

Istotą targów mody jest zaprezentowanie nie tylko ofert wystawców, ale przede wszystkim nowości. Ubrania natomiast najlepiej prezentują się nie na manekinie, a na osobie. Ponadto pokaz mody jest niemalże nieodłączną częścią targów. Wielu spośród hostess i hostów świetnie odnajduje się w roli modeli, a niejednokrotnie ma profesjonalne doświadczenie w modelingu. Śmiało więc można powierzyć hostessom zaprezentowanie strojów na swoim stoisku, a może nawet i na wybiegu, jeśli posiadają predyspozycje w tym kierunku.

Fachowość to podstawa

Jak bywa wszędzie, także przy targach mody zespół ludzki musi być w pełni profesjonalny i niezawodny. Dotyczy to także hostess i hostów, są w końcu częścią tego zespołu. Jako że są to osoby reprezentujące danego wystawcę, a nawet samego organizatora całego wydarzenia, ich postawa ma wpływ na wrażenia zwiedzających. By upewnić się, że nasi hości i hostessy są specjalistami w swoim zawodzie, zamiast szukać na własną rękę, powierz to agencji eventowej Whatevent! Z Whatevent masz sto procent pewności, że obsługa na Twoich targach będzie cechowała się nienagannymi manierami i wysoką kulturą osobistą. Gwarantujemy zadowolenie Twoje i Twoich gości!