Firmowe wyjazdy plenerowe można zrealizować na  polach namiotowych, w domkach kempingowych, z noclegiem w pensjonatach, w gospodarstwach agroturystycznych, czy karczmach, ponieważ to one sprzyjają wypoczynkowi w plenerze. Charakteryzują się miejscem pełnym krajobrazowych widoków, obcowania z naturą, czy spróbowania i poznania nowych umiejętności, jakich brakuje w mieście. Im więcej przestrzeni do wypoczynku tym więcej tras do zwiedzania i naturalnych krajobrazów. Przekłada się to tkże na bardzo udany wyjazd.

Czym jest zorbing?

Zorbing to kula, do której wchodzi człowiek, a następnie za sprawą własnego ruchu i ciała napędza kule do ruchu. Kula może stoczyć się ze skarpy lub unosić się na wodzie, a nawet się po tafli wody przemieszczać. Człowiek ukryty wewnątrz kuli, jest w pełni bezpieczny, ze względu na brak dostępu wystarczającej ilości przestrzeni, aby z niej wypaść czy napełnić się wodą (w przypadku umiejscowienia na jeziorze). Zorbing stosuje się jako atrakcję o  nietypowym przesłaniu, ponieważ powoduje, że każdy może poczuć się chociaż przez chwilę jakby nie miał wpływu na miejsce, w którym się znajduje.

Ekstremalna przygoda w powietrznej kuli, jest chętnie wykorzystywana do atrakcji plenerowych, ponieważ umożliwia zastosowanie w różnoraki sposób. Kula może staczać się ze skarpy, w której znajduje się człowiek i tym sposobem organizowane są zawody kto szybciej będzie na dole. Może być używana także do zabawy w formie przepychanek między kulami, w których znajdują się ludzie, a także być pomocą do zwykłego turlania, w którym osoby będące w środku poczują się jakby lewitowały i nie miała przyciągania ziemskiego.

Dlaczego warto wprowadzić zorbing na plenerowy wyjazd firmowy?

Kule to niezwykła atrakcja, która zaskakuje już na sam swój widok. Kiedy jest ich więcej niż jedna, można stworzyć gry i zabawy zespołowe, zarówno na wodzie jak i na ziemi. Wyjazd nad jezioro nie musi opierać się tylko na wypoczynku biernym, ponieważ kule zapewniają dodatkowe atrakcje. W odróżnieniu od tradycyjnych możliwości spędzania czasu, zorbing daje wiele radości i śmiechu, co rozluźnia wszystkich uczestników, zostaje wspomnieniem i pamiątką, po której każdy się uśmiecha.

Taka atrakcja przygotowuje także pracowników do spojrzenia na swoją pracę i jej firmę z  większym humorem i kreatywnością.