Wyjazdy firmowe w większości opierają się na wypoczynku w pensjonatach, hotelach i w rejonach Polski, które realizowane są na ziemi. Tylko dodatkowe atrakcje pozwalają skorzystać z nadwodnych atrakcji czy lotów widokowych, gdzie zespół oderwany jest od trwałego gruntu. Aby zaskoczyć swoich pracowników i zabrać swoją całą firmę na wyjazd o nietypowym charakterze, warto zorganizować rejs żeglarski dla całego zespołu.

Jak przygotować taki rejs żeglarski?

Na rynku dostępne są platformy, które umożliwiają zamówienie rejsu żeglarskiego dla  kilkudziesięciu osób, dzięki czemu w podróż może się wybrać mniejszy zespół, płynący  jedną jednostką, lub firma może być podzielona na zespoły i rejsy mogą być złożone z więcej niż jednej żaglówki. Rejsy organizowane są po Morzu Bałtyckim, gdzie każda  żaglówka posiada przystanki w różnych państwach, w miejscowościach i portach w obrębie Morza Bałtyckiego, a także organizowane są po Morzu Śródziemnym, gdzie zwiedzić można Włochy, wyspy włoskie, Chorwację, Grecję , czy Nabrzeże Francji, odkryć wspaniałe krajobrazy, i miejsca, przystając w innych miejscowościach na trasie rejsu. Organizacja takich podróży jest przygotowana odgórnie, więc każdy kto nie miał możliwości wybrania się w podróż po morzach, ma możliwość przeżycia przygody życia pierwszy raz, ze swoją własną firmą.

Oferta rejsów jest na tyle bogata, że każdy znajdzie odpowiednią lokalizację dla swojego zespołu, a zwiedzanie nadbrzeżnych miejscowości i nie martwienie się o posiłki, ponieważ rejsy je zapewniają, to dodatki, które są powiązane z rejsem. Poznanie opowieści o podróżach i żeglowaniu będą niezwykłym przeżyciem dla całego zespołu i otwarciem się na kreatywne spojrzenie na swoją branże.

Jaka branża może skorzystać z rejsu żeglarskiego?

Na rejs żeglarski niepotrzebne są żadne dodatkowe kwalifikacje. Liczy się zapał, chęć odkrycia nowych przygód, i brak lęku przed wodą. Wspaniałe krajobrazy oglądane w letnie wieczory, kiedy dzień jest długi, zarówno w rejsach po Morzu Bałtyckim jak i Śródziemnomorskim, będzie wzbudzał we wszystkich pracownikach z różnych branż, mnóstwo euforii. Tak niezwykły wyjazd firmowy może odmienić życie wielu osób i warto połączyć go z sesją fotograficzną produktów i osób składających się na daną firmę. Fotografie będą również pamiątką ze wspólnej podróży. W takich okolicznościach przyrody wymyślanie nowej strategii dla firmy również będzie zdecydowanie owocniejsze niż siedząc na sali.