Świat coraz bardziej otwiera się na innowacyjne rozwiązania i wirtualną rzeczywistość. W momencie kiedy ludzie otworzyli się na pracę zdalną i poznali technologie, dzięki którym życie jest funkcjonalniejsze, sprawniejsze i dodaje większą ilość wolnego czasu, otworzyli się także na rozwiązania o interaktywnych przesłaniach czy wprowadzenia w wirtualny świat.

Wirtualne gry coraz bardziej są realne wizualnie, a okulary VR potrafią przenieść człowieka w przestrzeń, w której umysł czuję się jak w rzeczywistości. Czym jest zatem wirtualny prezenter?

Kim jest wirtualny prezenter?

Wirtualny prezenter to  prawdziwa postać, która została przeniesiona w wirtualny świat, a jej sposób wypowiedzi, nagranie wystąpienia, czy forma przywitania, została wcześniej zaplanowana i odtworzona w formie wirtualnej postaci.  Taka postać to hologram, prezentowany na szybie lub folii, aby uzyskać efekt najbardziej zbliżony do oryginalnego, czyli do żywego człowieka. Wirtualna postać, pomaga przekazać informację odbiorcą, ale także zastąpić ich w miejscach, w których człowiek musi przeznaczyć wiele nakładów energii na zaprezentowanie danej informacji czy czynności, lub musi robić to w sposób powtarzalny. Wirtualny prezenter zastępuje zatem człowieka w miejscach, w których postać jest niezbędna, ale ograniczona pod względem siły fizycznej czy ilość przekazu. Powtarzalny przekaz przez prezentera postawionego na wejściu na event, to przywitanie gości i przekazanie im najważniejszych informacji, niezbędnych do uczestnictwa w imprezie, bez zbędnego stania osoby, która za każdym razem musi powtórzyć tą treść ponownie.

Gdzie można ustawić wirtualnego prezentera, aby prawidłowo przywitał gości?

Jednym z miejsc jest ustawienia wirtualnego prezentera na wejściu  do budynku. Taką samą postać, ale z inną formą przedstawienia informacji, można wprowadzić także przed wszystkimi salami szkoleniowymi czy konferencyjnymi, dzięki czemu każdy prezenter będzie miał zaprogramowany program szkoleń czy wydarzenia jakie odbywają się w danej sali. Wirtualnego prezentera można wykorzystać także do prowadzenia i zapowiadania kolejnych uczestników występujących na scenach. Dzięki temu, organizatorzy będą mogli skupić się na przeprowadzaniu wywiadów, a suche informacyjne treści, zostały przekazane przez postaci wirtualne, których nie będzie męczyć powtarzalność przekazywanych informacji. Mogą pracować w taki sposób przez wiele, wiele godzin.