Gwarantem dobrze wykonanej pracy jest dobrze współpracujący ze sobą zespół, dlatego też wdrożenie odpowiedniego planu integracyjnego powinno być priorytetem każdego pracodawcy.

Pomysłów na integrację jest mnóstwo. Od form rozrywki wymagających od uczestników sprawności fizycznej, takich jak spływy kajakowe, zawody sportowe, czy gry zespołowe, po bardziej kreatywne zajęcia, takie jak warsztaty parzenia kawy, zawody w pieczeniu ciast, czy konkursy w storytellingu. Wśród pracowników, zawsze jednak znajdą się osoby preferujące jeden z tych dwóch typów rozrywki, dlatego też, na tym tle może dochodzić do zgrzytów. A co jeśli by tak połączyć aktywność z kreatywnością?

Jeśli masz wątpliwości, co do wyboru odpowiedniego tematu przewodniego zabawy integracyjnej, chcielibyśmy zaproponować ci grę w tzw. “Geocaching”. W krótkich słowach, zabawa ta polega na szukaniu poukrywanych na danym terenie skarbów, za pomocą sygnału GPS przypisanego do lokacji, w której znajduje się skrytka. Dokładne współrzędne takiego sygnału sprawdza się lub rejestruje na przeznaczonym do tego portalu internetowym. Sygnał taki, następnie najłatwiej śledzić za pomocą smartfona z zainstalowaną aplikacją do Geocachingu. W momencie, gdy dotrzesz do wskazanego przez sygnał GPS miejsca, musisz zaznaczyć swoje odwiedziny w tzw. “logbooku”, czyli dzienniku wpisów, a następnie zabrać ukryte w pojemniku przedmioty i włożyć własne, przeznaczone dla innych graczy. Rzecz jasna, jeśli jest to impreza zamknięta, nie musisz posługiwać się stricte systemem GPSowym, i zamiast tego, możesz przygotować zagadki, mapy i inne pomoce, określające lokalizację poukrywanych przez ciebie skrzynek.

Musisz jednak pamiętać, że organizacja eventu Geocachingowego będzie wymagać od ciebie poniesienia pewnych kosztów materialnych i opracowania planu całej zabawy. Jeśli masz wątpliwości, czy podołasz kwestiom organizacyjnym i logistycznym takiego przedsięwzięcia, firma Whatevent zapewni ci wszystko czego potrzebujesz. Możemy pochwalić się rzeszą zadowolonych klientów oraz mnóstwem rozwiązań, które jesteśmy w stanie zaproponować, aby uatrakcyjnić twój event integracyjny.

Jeśli do tego momentu przykuliśmy twoją uwagę, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat tej zabawy oraz z przykładową ofertą naszej firmy.

O czym należy pamiętać bawiąc się w Geocaching?

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać bawiąc się w Geocaching.

Po pierwsze, skrytka powinna stanowić wyzwanie dla poszukiwaczy, dlatego nie powinieneś umieszczać jej w zbyt oczywistych miejscach. Poza tym, zostawiając ją w miejscach często uczęszczanych przez ludzi, zwiększasz ryzyko, że może się ona dostać w niepowołane ręce. Zaznaczając lokalizację skrytki, na portalu dla geocacherów, warto również dodać pewne wskazówki albo zagadki, pomagające lub utrudniające znalezienie takiej skrytki.

Skrzynka, powinna być odporna na działanie warunków atmosferycznych i zwierząt, dlatego wybierając ją, powinieneś pamiętać o tym, by była wykonana z plastiku bądź innego, wytrzymałego tworzywa sztucznego. Ważne jest też, by posiadała szczelne zamknięcie chroniące jej zawartość. Na uwadze należy mieć również, żeby wśród wkładanych do niej przedmiotów nie było rzeczy zagrażających zdrowiu lub życiu uczestników zabawy.

Skrytki również nie powinny być zakopywane ani umieszczane na obszarach objętych ochroną, wliczając w to parki przyrodnicze, czy obiekty zabytkowe.

Umieszczając dane o skrytce w serwisie geocachingowym, do podstawowych informacji warto również dołączyć zdjęcia, opisy miejsca, w którym znajduje się skrytka, związane z nim interesujące historie lub ciekawostki. Pamiętaj, im więcej nietuzinkowych informacji, tym ciekawsza będzie zabawa dla poszukujących!

W przypadku, gdy potrzebujesz inspiracji na pomysł lub jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kwestii organizacyjnych eventu, zapraszamy do kontaktu z firmą Whatevent.

W jaki sposób przebiega integracja?

Pierwotnym założeniem zabawy w Geocaching jest samotne odkrywanie miejsc, znajdowanie w nich skrzynek i wymiana przedmiotami między graczami. Mając jednak na uwadze cel integracyjny twoich pracowników, możesz zaproponować rozwiązanie polegające na grupowym szukaniu skrytek, bądź rywalizacji o to, która z drużyn znajdzie ich największą liczbę.

W przypadku trybu kooperacji uczestników w jednej drużynie, dobrym pomysłem jest zwiększenie poziomu trudności zagadek, czy lokalizacji skrytek. Możesz też określić odpowiedni limit czasowy na poszukiwania, co jeszcze bardziej utrudni rozgrywkę.

Jeśli bierzesz pod uwagę opcję rywalizacji drużyn, dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie obszaru poszukiwań, ukrycie na nim skrytek z przedmiotami oraz podział uczestników na 2 lub więcej grup. Ta z grup, która dotrze do jak największej ilości skrzynek – wygrywa. Dobrym sposobem na urozmaicenie rozgrywki jest przydzielenie różnej punktacji za zdobycie skrzynek. Możesz posłużyć się więc metodą: im trudniej odnaleźć daną skrzynkę, tym więcej punktów otrzyma za jej znalezienie grupa. Dodanie fałszywych informacji o lokalizacji miejsc ze skrytkami, również uatrakcyjni rozgrywkę i sprawi, że znalezienie prawdziwych skrytek nie będzie zbyt proste.

Są to raptem przykłady jakimi możesz się kierować przygotowując event. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz większej inspiracji i szerszego spektrum atrakcji, zachęcamy do kontaktu z firmą Whatevent, która pomoże ci w kwestiach organizacyjnych twojego wydarzenia.

Miejsce eventu

Skrzynki mogą być ukrywane praktyczne wszędzie. Ważne jest jednak, aby unikać obiektów przyrody i zabytków objętych ochroną oraz jak najmniejsze ingerowanie w środowisko naturalne. Wybierając miejsce na ukrycie skrytki, warto również mieć na uwadze miejsca rzadko uczęszczane przez osoby postronne, aby wyeliminować ryzyko dostania się skrytki w niepowołane ręce.

Na miejsce zabawy, możesz wyznaczyć zarówno dzielnicę miasta, obszar podmiejski lub łono przyrody. Wszystko zależy od twojej wizji eventu. Przy określaniu miejsca do zabawy warto jednak wziąć pod uwagę dogodne warunki dojazdowe. W przypadku, gdy teren zabawy znajduje się poza miastem, powinieneś zorganizować swoim gościom bezpieczny transport na takie miejsce.

Jeśli masz problem z wybraniem miejsca pod event lub nie jesteś w stanie zapewnić dogodnego dojazdu jego uczestnikom, firma Whatevent naturalnie zagwarantuje ci taką możliwość. Możemy pomóc ci w wynajmie profesjonalnych przewoźników, którzy bezpiecznie i szybko dowiozą gości na teren twojego eventu.

Wybór tematyki

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie eventu, jest przypisanie do niego konkretnej tematyki. Przykładowo, zamiast zwyczajnego i bezbarwnego poszukiwania skrytek po okolicy, na czas trwania eventu, możesz zamienić się kapitana bandy piratów, który żąda od swoich kamratów znalezienia ukrytego skarbu. Jeśli wśród twoich pracowników są fani uniwersum “Władcy Pierścieni”, możesz zaproponować im zabawę w szukanie Jedynego Pierścienia, która przebiegałaby w podobny sposób.

Wybierając rodzaj Geocachingu tematycznego, warto pomóc nieco immersji i zorganizować odpowiednie kostiumy, rekwizyty, czy scenografię. Będzie to się jednak wiązało z dodatkowymi kosztami i dodatkowym czasem, jaki będziesz musisz poświęcić na organizację takich atrakcji.

Takie urozmaicenie rozgrywki, będzie również wymagało od ciebie jak i od uczestników zabawy pewnego dystansu do siebie oraz znajomości wybranego uniwersum, aby uniknąć nieporozumień. W innym wypadku, możesz otrzymać efekt przeciwny do zamierzonego i twoi goście po prostu będą się nudzić.

Jeżeli masz wątpliwości, czy przypisanie tematyki do tego typu rozrywki to dobry pomysł oraz jeśli potrzebujesz dodatkowego zaplecza organizacyjno-logistycznego, firma Whatevent zapewni ci wszystko czego potrzebujesz.

Dlaczego Geocaching?

Na pytanie: “Dlaczego warto wybrać Geocaching jako formę rozrywki integracyjnej?” odpowiedź jest prosta. Geocaching jest przykładem zabawy, która łączy aktywność fizyczną z kreatywnością, przez co w sposób kompleksowy rozwija i sprawdza potencjał twoich pracowników. Ponadto, jeżeli skrzynki z przedmiotami poukrywane są w miejscach związanych z jakąś ciekawą historią, uczestnicy zabawy mogą poszerzyć swoją wiedzę o dodatkowe informacje. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju ciekawostek, czy opowieści, które planujesz przygotować swoim pracownikom.

Warto dodać, że Geocaching zrzesza miliony fanów na całym świecie, a w samej Polsce, liczba zarejestrowanych na portalu skrzynek, liczy blisko 40 tys. Jest więc to bardzo popularna gra terenowa, która z roku na rok rozwija się, oferując uczestnikom nowe rozwiązania i tryby rozgrywki.

Jeśli zainteresowała cię oferta zaproponowanej przez nas rozrywki integracyjnej, ale masz wątpliwości, czy sprostasz kwestiom organizacyjno-logistycznym eventu, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą. Wybierając firmę Whatevent na twojego partnera w przygotowaniu wydarzenia integracyjnego, wybierasz profesjonalizm organizacji z najwyższą jakością wykonania. W razie pytań lub deklaracji, zapraszamy na naszą stronę internetową lub do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą pod numerem 786 222 223 lub adresem mailowym kontakt@whatevent.pl.