Każda firma czy przedsiębiorstwo prowadzi akcje promocyjne swoich produktów i usług. To najlepszy sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców i zapewnienie sobie rozgłosu, a tym samym i wyrobienie renomy i marki. Najczęściej promocja prowadzona jest za pośrednictwem reklam w mediach masowych, jednak nie należy zapominać o działaniach na mniejszą skalę. Obecność na targach, promowanie się lokalnie w dużych centrach handlowych i na tematycznych festiwalach, degustacje i tym podobne eventy może nie mają takiego zasięgu, jak spot w telewizji, ale mają za to inną, bezcenną wartość – możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnym klientem. Takiej okazji nie można zmarnować!

 Zadania prowadzącego akcję promocyjną

Ponieważ to osoba, która prowadzi akcję promocyjną, będzie miała kontakt ze zwiedzającymi, nie może to być ktoś przypadkowy.  To do prowadzącego należy obowiązek zachęcenia do zapoznania się z ofertą, przetestowania produktu, wręczenia ulotki czy broszury informacyjnej. Bardzo przydatne będzie obeznanie i doświadczenie w obsłudze klienta, ale niezbędne są również umiejętność perswazji i uprzejmość. Reprezentując daną markę czy firmę, musi też robić odpowiednie wrażenie i prezentować się właściwie.

 Dlaczego hostessy?

Zawód hostessy i hosta jest często źle rozumiany i sprowadzany jedynie ładnego wyglądu. W rzeczywistości są to osoby wszechstronne, znające się na pracy z ludźmi. Prawdziwi profesjonaliści w tym fachu doskonale poradzą sobie ze zwiedzającymi, udzielając informacji, jednocześnie promując produkt i nienagannie reprezentując firmę. To właśnie hostessy i hości, ze swoimi kwalifikacjami i umiejętnościami, najlepiej nadadzą się do prowadzenia akcji promocyjnej każdego rodzaju i o dowolnej tematyce.

Znamy się na rzeczy!

Przy zatrudnianiu hostess i hostów na akcje promocyjne, zamiast kierować się ślepym trafem, najlepiej będzie zasięgnąć porady specjalistów. W Whatevent od lat organizujemy eventy i znamy się na rzeczy jak nikt inny – nie raz sami byliśmy w podobnej sytuacji. Znajdziemy dla Ciebie najbardziej kompetentne osoby, spełniające wszystkie Twoje wymagania. Współpracujemy tylko z profesjonalistami z górnej półki, więc możesz mieć pewność najwyższej jakości wykonania usługi. My Cię nie zawiedziemy, satysfakcja gwarantowana!