Organizując biznesowy event, który ma zawierać wiele ciekawych atrakcji dla licznie przybyłych gości, powinien posiadać atrakcje, które zrobią wrażenie na większą skalę.  Nietypową atrakcją mogą być hologramy prezentowane na budynku witające przybyłych gości. Mapping 3D może zostać zaprezentowany także podczas finału danego wydarzenia co zrobi ogromne wrażenie na uczestnikach.

Czym sugerować się przy wynajmie projektora?

Hologramy posiadają różne kształty, kolory i można zaprezentować je w różny sposób. Na rynku dostępne są hologramy w kształcie płatków śniegu, gwiazd, kółek czy wstążek.

Projektory, dzięki którym przedstawiane są hologramy i mapping 3D na budynkach, mogą być dostosowane do danej marki i firmy. Hologram z logiem firmy wyświetlający się wieczorami na budynku nie musi spełniać tylko roli uświetnienia imprezy okolicznościowej.  Taki hologram można trwale tworzyć reklamę firmy wieczorami, więc wynajem projektora zwróci się w krótkim czasie od zastosowania wyświetlenia.

Wybierając projektor należy sugerować się tematyką imprezę i wydarzenia oraz efektem finalnym jaki chce się uzyskać. Inaczej będzie prezentować się program z płatkami śniegu w okresie Bożego Narodzenia, który każdego wieczora rozświetli cały budynek, a inaczej projektor, który przedstawi krótką historię z życiową puentą. Obie formy to niezawodny sposób na reklamę obok jakiej nie można przejść obojętnie.

Gdzie można wykonać mapping 3D i hologramy?

Projektor można ustawić na zewnątrz budynku i przygotować dzięki niemu animacje w formie mappingu 3D wyświetlaną na evencie lub każdego dnia o tej samej porze, przez określoną część roku. Dzięki temu, każdy mieszkaniec miasta będzie mógł rozsławić wydarzenie i markę firmy, nawet na arenę globalną. Ponieważ mapping 3D na budynkach przyciąga ogromną uwagę, reklama będzie tworzyć się sama. Filmy nagrywane przez przechodniów, zdjęcia publikowane w social mediach oraz zachwyt nad przedstawioną historią, spowoduje wzrost klientów i uwagi odbiorców.

Takie rozwiązanie można zastosować także do wnętrz i zaprezentować mapping 3D w formie performance’u jako główna  atrakcja imprezy.

Projektor wyświetlając obraz otaczający ludzi wokół, krąży po ścianach dając wrażenie przeniesienia się w inny świat. Mimo tego, że projektory stosowane we wnętrzach są mniej popularne, warto spróbować zastosować takie rozwiązanie w swojej przestrzeni, aby zobaczyć jaki efekt finalnie można dzięki niemu uzyskać.

Na rynku dostępne są także mini projektory zaprojektowane do mniejszych przestrzeni, np. do domów i często ustawione są w pokojach dzieci. Dzięki temu na ścianach pojawiają się kolorowe obrazy, gwiazdy czy postacie z bajek, które wpływają wyciszająco na dzieci i pomagają w zaśnięciu.