Organizacja tematycznych eventów wiąże się z koniecznością doboru odpowiednich elementów dekoracyjnych. Jedną z inspiracji na tego typu imprezę jest scenografia niczym wyjęta z kadru „Piratów z Karaibów”. Poniżej prezentujemy kilka propozycji dekoracji tematycznych w pirackim stylu i wyjaśniamy dodatkowo, dlaczego wystrój stanowi istotną składową wydarzenia.

Po co dekoracje?

Oprawa wizualna eventu odgrywa ważną rolę w budowaniu atmosfery. Dopracowane dekoracje poprawiają estetykę wnętrza lub przestrzeni oraz wpływają na tworzenie klimatu odpowiadającego tematyce przewodniej wydarzenia i podkreślają jego charakter. Stylowe ozdoby przyciągają wzrok, czyniąc pomieszczenie czy plenerowy teren bardziej atrakcyjnym. Niektóre z nich mogą być interaktywne i zachęcać uczestników do aktywności i integracji. Dekoracje w połączeniu z przebraniami to podstawa tematycznego eventu. Wybierając miejsce docelowe, warto rozważyć wynajem statku pirackiego. To rozwiązanie pozwalające osiągnąć maksymalny potencjał wydarzenia utrzymanego w tematyce pirackiej, wprowadzając fantastyczny klimat morskiej przygody.

Co na imprezę w pirackim stylu?

Zastanawiasz się, jakie rodzaje ozdób zagwarantowałyby Twojemu wydarzeniu wysoką jakość? Oto lista dekoracji w pirackim stylu, które mogą Ci się przydać do stworzenia atrakcyjnej scenografii:

  • balony i girlandy z pirackim motywem (np. czaszek i kości);
  • podniszczone mapy skarbów do powieszenia na ścianie;
  • bandera piracka;
  • żagle i sieci pirackie do powieszenia na ścianie;
  • beczki i skrzynie skarbów w formie ozdób lub funkcjonalnych stolików;
  • drewniane modele statków;
  • pirackie rekwizyty (np. szable i teleskopy).

Motywy pirackie mogą także przejawiać się w wystroju stołów. Jeżeli decydujesz się na zastawę w formie jednorazowych naczyń i kubeczków, wybierz te, które wpasowują się w klimat – najlepiej ze wzorem w czaszki. Do wyboru masz też tematyczne topery, czyli niewielkie ozdoby na patyczkach wykorzystywane do dekoracji potraw, babeczek czy koktajli.

Brakuje Ci papugi na ramieniu, a może potrzebujesz nowej przepaski na oko? Zgubiłeś lunetę do wypatrywania wrogów na horyzoncie? Wystarczy, że dasz nam znać, a morskie prądy poprowadzą nas wprost do Ciebie, by zacumować w porcie statek załadowany po brzegi dekoracjami na Twój piracki event. Prawo na burt, kamraci!