Chyba nie ma osoby, której nie marzył się lot nad wodą. Wydawać się może, że jest to niezwykle doświadczenie i tak tez jak najbardziej jest! Flyboard jest idealną aktywnością dla osób lubiących adrenalinę. Dziedzina ta zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Lato i ciepłe dni idealnie pasują na wyprawę nad jezioro. Czym w ogóle jest flyboarding, co musimy wiedzieć przed spróbowaniem – i przede wszystkim – czy jest bezpieczny, tego dowiecie się w dalszej części tekstu.

Zacznijmy wszystko od początku…

Flyboarding jest nowoczesną dziedziną sportu wodnego. To specjalne urządzenie, które zasilane jest strumieniem wody. Ciśnienie to jest na tyle wysokie, że pozwala wybić się nad wodę na wysokość aż 10 metrów! Brzmi fenomenalnie, prawda? Urządzenie przypomina deskę snowboardową, jednak budowa jest nieco bardziej rozbudowana w turbiny i wąż. Na nogach uczestnika są specjalne buty, które przymocowywane są do deski. Flyboarding umożliwia nie tylko unoszenie się na wodzie, ale także wykonywanie różnych akrobacji, nurkowanie z dużą prędkością czy obroty wokół własnej osi. Wymaga to wprawy i czasu, ale jest to jak najbardziej wykonalne.

Bezpieczeństwo i komfort aktywności wodnej

Gdy oglądamy osoby latające nad wodą na jakiejś desce, pierwsze o czym pomyślimy to „o, fajna zabawa”, drugie to „czy aby na pewno to jest bezpieczne?”. Mimo, iż flyboarding jest zaliczany do sportów ekstremalnych, to sport ten jest bezpieczny. Cały czas jesteśmy asekurowani przez doświadczoną załogę, która ma nad nami piecze. Warto jednak wspomnieć, iż upadek z dużej wysokości na tafle wody nie będzie czymś przyjemnym. Trzeba liczyć się również z upadkiem. Dlatego aby jeszcze bardziej zadbać o Wasze bezpieczeństwo, z pewnością dostaniecie kask i kamizelkę asekuracyjną. Obowiązkowy będzie również krótki instruktaż, jak utrzymać równowagę nad wodą.

Osoby nie umiejące pływać również mogą skorzystać z tej atrakcji! Tutaj nie ma żadnych ograniczeń ani wiekowych, ani wagowych. Jedyne co potrzebujemy to odpowiedni strój, najlepiej pływacki lub zwykle kąpielówki. Przygoda z flyboardem to świetny pomysł na wyjazd firmowy. Z pewnością każdy po przeżyciu tych kilku minut nad wodą, będzie dobrze wspominał ten czas. Zajmiemy się organizacją Waszego wyjazdu, abyście mogli odpocząć od codziennych zadań. Zapraszamy Państwa do kontaktu!