W obecnych czasach nastała moda na wyjazdy firmowe. Nic dziwnego. Szefowie pragną, aby pracownikom dobrze się ze sobą współpracowało. Poza tym tego typu wyjazdu niosą mnóstwo korzyści. Dzięki niemu ludzie mogą poznać się ze sobą dużo lepiej. Rozmowa przy kawie podczas przerwy w pracy jest bardzo krótka. Nie da się w ten sposób poznać człowieka. Stanowią również one formę odpoczęcia od sztywnych zasad w korporacji. Jednak, aby wyjazd był udany musi on być dobrze zorganizowany. Jeżeli ciekawi Cię, jak wygląda proces organizacji, czytaj dalej.

Na kogo barkach spoczywa organizacja wyjazdu firmowego?

Najczęściej organizacją wyjazdu firmowego zajmuje się dział HR lub marketingu. To na ich barkach spoczywa wszystko. Najlepszą opcją jest właśnie wynajęcie agencji eventowej, która kompleksowo się tym zajmie. Jednak warto dowiedzieć się, jak to wszystko wygląda od środka. Jakie czynniki są kluczowe przy organizacji wyjazdu firmowego?

Jaki charakter będzie mieć impreza? Czy włączenie tego aspektu w procesie organizacji wyjazdu firmowego jest ważne?

Tak, pomysł na charakter wyjazdu to kluczowa kwestia. Wyjazd firmowy może również mieć różnorodną formę. Należy więc dokładnie się nad nią zastanowić i przemyśleć sprawę. Może być to szkolenie, które połączone jest z integracją. Może być tam wiele wykładów, z których każdy pracownik czegoś nowego się nauczy. Jednak nie tylko na szkoleniu z integracją się kończy. To może być również event firmowy lub wyjazd incentive. Wszystko tutaj dużo zależy od potrzeb przedsiębiorstwa, jak to będzie wyglądać. Ważne jest jednak ustalenie celu.

Wybór miejsca wyjazdu integracyjnego to kluczowa kwestia. Być może najważniejsza?

Miejsce i czas to trzeba ustalić w kolejnym kroku. Pamiętaj, że można zorganizować event na miejscu. Nie będzie trzeba wtedy nigdzie jechać. Form takich eventów jest mnóstwo, rozpoczynając od spotkań na koniec kwartału, do rodzinnych pikników. Jednak oczywiście, jeżeli chodzi o wyjazdy dłuższe należy tutaj zastanowić się nad wieloma kwestiami. Jedną z nich jest nocleg. Można wybrać ośrodek wypoczynkowy lub hotel. Miejscem docelowym zaś mogą być góry lub morze. Istotnym elementem do ustalenia jest również transport. Można jechać samolotem, autokarem. Istnieje również opcja, że każdy z pracowników dotrze sam – własnym autem. Najlepiej również zorganizować wyjazd w środku tygodnia. Zazwyczaj osoby mają już swoje plany bliżej świąt lub weekendów. Jednak bardzo często się zdarza, że wyjazd jest obowiązkowy.

Co z atrakcjami na wyjazdach firmowych? Agencje eventowe mogą sprostać z łatwością temu zadaniu

Pomysłów na atrakcje na firmowy wyjazd jest mnóstwo. Może być to kurs gotowania, komunikacji. W grę wchodzą również sporty wyczynowe oraz paintball. Można to określić, że  – jest w czym wybierać. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, jaka jest płeć uczestników oraz wiek. To bardzo istotne by wszystko było dopasowane do tych ludzi.