W województwie śląskim, aż roi się od wspaniałych, zabytkowych zamków i pałaców. Jednym z nich jest niewątpliwie położony w samym centrum miasta, pałac w Pszczynie. To właśnie on i kilka ościennych miejsc są doskonałą bazą do zorganizowania imprezy integracyjnej. Nasze pomysły i profesjonalizm sprawią, że będzie to dla waszej firmy niezapominania wyprawa.

Kilka słów o Pszczynie i jej atrakcjach

Tam, którędy przed laty wiódł szlak handlowy z Rusi nad Dunaj, tam właśnie w XIV wieku powstała Pszczyna. Początkowo był to gród, który po latach został rozbudowany i zamieniony w imponujących rozmiarów gotycką twierdzę z fosą i murem obronnym. Gdy w 1548 roku władanie zamkiem przejęła rodzina Promnitzów, zaczął się czas przeobrażenia gmachu w trójskrzydłowy pałac barokowy. Zwiedzając pałacowe muzeum ujrzymy piękne wnętrza z XIX i XX wieku, gdzie na podstawie zachowanych dokumentów i ikonografii odtworzono wygląd komnat oraz ich pierwotne funkcje. Po dziś dzień zachowała się również Brama Wybrańców zbudowana w tamtym okresie. Również wtedy powstały piękne parki ciągnące się aż pod Tychy. Wspaniała atrakcją przyrodniczą są zwierzęta na czele z zagrodą żubrów. Oprócz nich stojąc na tarasach widokowych w pałacowych parkach zobaczyć możemy muflony, jelenie, dziki, daniele i gęsi łabędzionose. Smaczku dodają wędrujące po parku, tuż obok spacerowiczów pawie indyjskie. Do Polski Pszczyna została przyłączona w 1922 roku. Wychodząc z pałacu oczom ukazuje się wspaniały widok zabytkowych kamieniczek otaczających imponujący rynek. Warto zajrzeć do Frykówki – dawnej winiarni – dziś mieści się tam restauracja, jednak jej wygląd w środku, w dużej mierze jest zachowany w oryginale.

Organizacja imprezy integracyjnej

Impreza integracyjna ma na celu budowanie współpracy, a przy okazji pozytywnej atmosfery i dobrej zabawy. Wszystkie atrakcje jakie znajdziemy w Pszczynie dają duży wachlarz możliwości. Nasza agencja przygotuje optymalny scenariusz przebiegu eventowego specjalnie dla waszej firmy. Parki pałacowe to fantastyczne miejsca na zorganizowanie zawodów dla drużyn. Każda z nich otrzymuje niedokończoną mapę, której części muszą znaleźć kierując się jej każdym kolejnym, odkrytym elementem. Żeby nieco utrudnić zadanie, każdy punkt do którego dotrze grupa, będzie miał przygotowaną zagadkę lub konkurencję, po wykonaniu której fragment mapy powędruje w ręce zespołu. Po zebraniu ostatniej części pozostanie tylko ruszyć po ukryty skarb. Wszystko to będzie wymagało logicznego myślenia i współpracy pod presją czasu. Taki plan ubrany w doskonałą zabawę pozwoli na pozbycie się stresu i sprawi że więzi między pracownikami zostaną zacieśnione.