Lapończycy, jeden z najstarszych ludów w Europie, zajmują się hodowlą reniferów, które mają istotne znaczenie w ich codziennych życiu – pozwalają im przetrwać. Jednak nam, te zwierzęta głównie kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia, a ściślej rzecz ujmując ze zbliżającym się na drewnianych saniach, Świętym Mikołajem.

Dla dzieci, renifery to również zwiastun świąt, ale także i nadciągających prezentów. Dlatego pojawienie się tych zwierząt na imprezie świątecznej jest bardzo dobrym pomysłem. To nie wszystkie powody. Co jeszcze przemawia za tym, że warto wynająć renifery na imprezę świąteczną? O tym dowiesz się za moment.

Renifery na Twoim evencie – wielkie wydarzenie

Jak wiemy te zwierzęta zupełnie nie pasują do klimatu, w którym mieszkamy. Północna, odległa Skandynawia jest ich stałym miejscem. Z tego powodu, u nas okres zimowy, kiedy na dworze panuje mróz i leży śnieg jest tak naprawdę jedyną okazją w roku, do zobaczenia tych pięknych, lapońskich stworzeń.

Nie tylko towarzyszą one Mikołajowi w jego świątecznej pracy, ale również wzbogacają jego postać, sanie i torby z prezentami poprzez ozdobę, jaką jest ich pokaźne, zachwycające poroże. Stanowią idealne dopełnienie imprezy z okazji Bożego Narodzenia i jednocześnie nie lada gratkę dla najmłodszych uczestników.

Przejażdżki zaprzęgiem reniferów na Twojej imprezie

Żeby dobrze zaprezentować uczestnikom świątecznego wydarzenia te cudowne zwierzęta, warto zorganizować przejażdżkę w ich zaprzęgu. Dorośli będą mieli okazję je podziwiać, a dzieci na pewno ucieszą się z okazji bliższego poznania reniferów, która przecież nie zdarza się codziennie, lecz od święta.

Jeżeli taka wizja bardzo Ci odpowiada i chciałbyś gościć zaprzęg reniferów z Laponii na swoim evencie, możesz je wynająć na imprezę świąteczną, którą organizujesz. Wypożyczysz je, na przykład dzięki skorzystaniu z pomocy jakiejś agencji, zajmującej się organizacją różnego rodzaju wydarzeń, w tym również świątecznych. Renifery będą nie tylko piękną ozdobą eventu, ale również atrakcją, która spodoba się wszystkim uczestnikom.