Wiosna i lato, to najlepszy czas na realizację eventów plenerowych. Zapewnienie atrakcji uczestnikom, kiedy eventy posiadają rozbudowany program i są najczęściej organizowane na dużych obszarach czy w budynkach, to duża zagwostka dla organizatorów, którzy muszą zaserwować swoim odbiorcom różnorodność atrakcji i brak stagnacji.

Dlaczego warto wykorzystać sporty ekstremalne na evencie plenerowym?

W związku z tym, że eventy organizowane są na dużych przestrzeniach, często można zaprosić sprzęt, na którym organizowane są skoki na bungee. Skok taki, odbywa się na wysięgniku i najczęściej nie ma takiej wysokości jak w miejscach do tego przeznaczonych. Jest zatem bardziej bezpieczny, ponieważ odległość jest mniej znacząca w porównaniu do np. skoków nad przepaściami czy z dźwigów. Wiele osób obawia się takiego ryzyka, ale możliwość zaoferowania skoku na bungee na evencie plenerowym, pokazuje, że taki skok ma wiele zabezpieczeń, a wokół znajdują się ludzie, którzy ciągle muszą dopilnować, aby wszystko przebiegło bez zarzutów. Skok trwa tylko chwilę. Ponieważ i wysokość nie jest zbyt duża, ta atrakcja pozwala przełamać swoje własne blokady i przeszkody. Nie każdy może skorzystać z takich atrakcji, ponieważ przeciwwskazaniami są czynniki zdrowotne, ale kiedy bungee pojawia się na eventach, przyciąga rzesze widzów i gapiów, którzy nawet kiedy sami nie wezmą udziału w skoku, będą z chęcią obserwować wyczyny innych. Niecodzienna sytuacja i obserwacja osób, które odważyły się na skok, przedstawia, że wszystko jest możliwe i nawet coś, co z pozoru wydaje się niebezpieczne i bardzo trudne, jest do zrealizowania. Kiedy event jest skierowany do firm i korporacji, przełamywanie barier pracowników, którzy skorzystają z atrakcji związanej ze skokiem na bungee, może okazać się odbiciem przełamania barier na przyszły sukces zawodowy.

Dlaczego warto skorzystać ze skoku na bungee i jakie ma to znaczenie dla firmy?

Firmowe eventy plenerowe z atrakcją bungee pokazują odwagę pracowników, otwartość na zabawę, na ryzyko, otwartość na nowe wyzwania, innowacje, oraz przełamywanie barier swoich i zmierzenie się z lękami, które po skoku na bungee stają się mało istotne.  Zorganizowanie bungee na wyjeździe z pracownikami, to zaobserwowanie, komu można dać bardziej wyszukane i wystrzałowe zadania na przyszłość, w celu wzrostu i rozwoju firmy.  Każda osoba po skoku, która mogła z niego skorzystać, ze względu na dobre zdrowie, to potencjalna osoba do ryzykowania w firmie i otwarta na nieznane jej jeszcze drogi.