Chcesz lepiej poznać swoich pracowników i zapewnić im dobrą rozrywkę i mnóstwo wyśmienitej zabawy? Po prostu zaproś ich do escape roomów, w których oderwiecie się od codziennych obowiązków, stresu związanego z pracą i poczujecie prawdziwą adrenalinę!

Czego możecie się spodziewać po takim wyjściu? Dobrej zabawy, przygody i mnóstwa emocji. Zaraz pokażemy Ci, czym są tak popularne ostatnio escape room’y i na czym polega ich działanie.

Escape room – założenia twórców

Zabawa ta sięga swoimi początkami do roku 1988, kiedy to pewne osoby wymyśliły grę na ekranie komputera. Teraz, w wyniku ewolucji technologi, postanowiono przenieść ją do świata rzeczywistego i tym samym zapewnić ludziom maksimum dobrej zabawy, odrobinę adrenaliny i trochę przygody. Na czym to polega?

Escape room – z czym to się je?

To pokoje, w których jesteśmy zamykani na godzinę. Pomieszczenie musimy bardzo dokładnie przeszukać, a podczas tej przygody mogą spotkać nas drobne utrudnienia. Następnie, dostajemy do rozwiązania kilka łamigłówek, które poruszą nasze szare komórki do głębi i wymagają od nas maksymalnego skupienia, pomysłowości i przede wszystkim działania w grupie.

Jeżeli rozwiążemy wszystkie czekające na nas zadania, opuszczamy pokój. Jeśli nie będziemy znali dokładnego rozwiązania łamigłówki, zawsze możemy poprosić o podpowiedź.

Jakie są zasady escape roomów?

Zasady są proste i klarowne. Warto grać zgodnie z nimi, ponieważ jeżeli stwierdzimy, że nie chce nam się bawić i rozwiązywać łamigłówek, sami otworzymy sobie drzwi za pomocą ich wyważenia to tylko stracimy mnóstwo świetnej rozrywki i pieniądze. Kolejna sprawa to potraktowanie tej gry, jak dobrą zabawę. Nie ma sensu się kłócić i prześcigać, po prostu bawmy się.

Następna ważna zasada to wybór takiego pokoju, który naprawdę nas interesuje. Dzięki temu, czas spędzony w escape roomie będzie w stu procentach poświęcony świetnej rozrywce, adrenalinie i przygodzie. Pamiętajcie również, by nie traktować wszystkiego na serio i po prostu być sobą.