Event firmowy śladami Stanisława Wyspiańskiego – Nowy Sącz

W południowej Polsce czeka wiele miast, które mają za sobą wspaniałą historię, a co za tym idzie, bogate są w różnorakie zabytki. Świetnie nadają się na zorganizowanie firmowego eventu. Jako doświadczona agencja, miejscem, które szczególnie polecamy do tego celu jest Nowy Sącz.

Krótka historia wspaniałego miasta

Znana jest dokładna data powstania Nowego Sącza – był to 8 listopada 1292 roku. Wspaniały krajobraz tak zachwycił ówczesnego króla Czech – Wacława II, że postanowił wytyczyć jego granicę. Wiele lat później Kazimierz Wielki zlecił budowę murów obronnych i zamku. To w nim właśnie Władysław Jagiełło wraz z księciem litewskim Witoldem planowali strategię walki z Krzyżakami.

Z zamkiem wiąże się wiele innych ciekawych historii, a także legend. Między innymi o siarkowym źródełku, które nigdy nie zamarzało, a w tajemniczy sposób powodowało zaginięcia wielu rycerzy. Niestety w trakcie II wojny zamek został bardzo mocno zniszczony i dziś pozostała po nim Baszta Kowalska wraz z fragmentami murów. Nasi przewodnicy zabiorą wszystkich w ten magiczny świat, organizując przy okazji zabawy i zawody tematyczne.

Śladami Stanisława Wyspiańskiego

Podobnie jak kiedyś król Wacław II, w późniejszych latach zachwycił się Nowym Sączem, urodzony w Krakowie – Stanisław Wyspiański. To właśnie dzięki niemu wiemy jak wyglądały, dziś nieczytelne, podpisy czwórki hejnalistów na drzwiach kolegiaty z 1617 roku. Uwiecznił on je na jednym ze swoich rysunków. Znajdziemy na nich również wizerunek wnętrz synagogi żydowskiej, które zdobiły ją zanim w 1884 roku została zniszczona w trakcie pożaru. W mieście wyodrębniona była kiedyś dzielnica żydowska. Dzięki temu oprócz zabytkowych kościołów, możemy podziwiać w miarę dobrze zachowane synagogi. Najstarsze z nich pochodzą z XIII i XIV wieku.

Organizacja firmowego eventu

Bardzo dobrym pomysłem na ciekawą wyprawę są właśnie wyprawy powracające do przeszłości. Bo któż z nas nie zna chociażby „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego? A to właśnie on czerpał inspirację z tego pięknego regionu. Warto na własne oczy sprawdzić, czy rzeczywiście to miasto aż tak potrafi zachwycić. A my przygotowując scenariusz wyprawy dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie było.