Dobrej jakości sprzęt to podstawa udanej imprezy – sukcesu organizatora i zadowolenia zaproszonych gości. Poniżej prezentujemy powody, dla których warto wynająć profesjonalny sprzęt do nagłośnienia i oświetlenia, podpowiadamy, na jakich wydarzeniach szczególnie się sprawdzi oraz doradzamy, o jakim konkretnie wyposażeniu warto pomyśleć.

Sprzęt do nagłośnienia i oświetlenia – po co?

Podstawowym atutem profesjonalnego systemu nagłośnieniowego jest lepsza jakość dźwięku, który brzmi czysto i wyraźnie oraz dobrze rozchodzi się po pomieszczeniu. To konieczność szczególnie w przypadku organizacji koncertu – nikt nie chciałby przecież słuchać zniekształconego głosu wokalisty. Kolejny ważny aspekt stanowi efektowne oświetlenie. Przyćmione światło i migające żarówki nie wchodzą w grę. W ten sposób tworzy się klimat dopasowany do charakteru wydarzenia, a atmosfera staje się znacznie bardziej przyjemna.

Sprzęt do nagłośnienia i oświetlenia – kiedy?

Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie są niezbędne podczas wielu różnych wydarzeń, nie tylko tych rozrywkowych czy artystycznych, ale także biznesowych. Oto kilka przykładów eventów, na które warto zaopatrzyć się w tego typu sprzęt ze względu na potrzebę dobrej oprawy dźwiękowej oraz wizualnej:

 1. Imprezy taneczne i dyskoteki
 2. Koncerty i występy muzyczne
 3. Konferencje, szkolenia i warsztaty
 4. Wydarzenia plenerowe

Sprzęt do nagłośnienia i oświetlenia – jaki?

Na sprzęt do nagłośnienia czy oświetlenia składa się wiele więcej urządzeń niż tylko mikrofony i lampy. Oto lista przykładów sprzętów, które mogą okazać się potrzebne lub przydatne:

 • mikrofony przewodowe i bezprzewodowe;
 • kolumny głośnikowe i wzmacniacze;
 • miksery audio i sprzęt do karaoke;
 • kable i akcesoria;
 • reflektory, rzutniki i projektory;
 • urządzenia do efektów specjalnych: lasery, maszyny dymu;
 • generatory prądu.

Dobór odpowiednich sprzętów zależy od formy i charakteru wydarzenia. Należy jednak pamiętać, że dobre nagłośnienie i oświetlenie to podstawowe, ale jednocześnie bardzo istotne kwestie gwarantujące udaną imprezę. W sprawie ewentualnego wynajmu sprzętu skontaktuj się z naszą agencją eventową. Zadbamy o transport i montaż, a jeżeli zechcesz – również o efekty specjalne. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!