Eventy i imprezy tematyczne organizowane dla firm i korporacji, nabierają znaczenia kiedy posiadają zaaranżowaną przestrzeń pod konkretną tematykę. Im jest ona bardziej wyszukana i daje więcej wrażeń, tym zdecydowanie w większym stopniu uczestnicy imprezy zapamiętują dane przedsięwzięcie i dobrze się na nim bawią. Ocean to ogromna inspiracja jaką można przenieść do świata imprezowego.

Dlaczego motyw oceanu robi takie wrażenie na imprezach tematycznych?

Motyw oceanu został już wykorzystany w wielu przedsięwzięciach na dużą skalę. Pokazało to, że imprezy tematyczne z motywem przewodnim jakim jest ocean, potrafią wydobyć kreatywne rozwiązania i zaaranżować tak przestrzeń, że każdy poczuję się jak przysłowiowa ryba w wodzie na tej właśnie imprezie. Dobór kolorystyki połączonej z błękitnymi granatem i brązami, to nawiązanie do wody, ale inspiracja oceanem, który ma wiele pokładów barw, kolorów i zwierząt. Inspiracja oceanem może mieć zdecydowanie więcej kolorów niż tylko kolory wody.

W 2008 roku Hala Stulecia we Wrocławiu została zaaranżowana właśnie w oceanicznym stylu. Impreza nazywana Sensation 2008, przeniosła uczestników wydarzenia w podwodny świat o tak fascynującym anturażu, że ciężko wyobrazić sobie tak spektakularną imprezę tematyczną dla własnej firmy, jak tamto właśnie wydarzenie. Powinno być to jednak inspiracją do stworzenia własnych tematycznych przedsięwzięć. Fruwające na suficie meduzy mieniące się blaskiem świateł, do tego przypominające rafę koralową układy wiszące na suficie, pryskająca woda z fontanny i wszystko w barwach blasku światła połączonego z kolorem oceanu stworzyło niesamowite wrażenia wizualne jakie pokazują możliwości aranżacji otoczenia z motywem oceanu, na każdym oceanicznym przedsięwzięciu.

Do kogo jest skierowana jest impreza z motywem oceanu?

Wybierając temat przewodni na wydarzenia w swoim biznesie, nie trzeba sugerować się tylko branżami pokrewnymi. Tematyka oceanu jest bardzo przewidywalna dla branży morskiej, nadmorskiej i nadwodnej, a mniej dla branż biznesowych, korporacyjnych, księgowych, architektonicznych czy budowlanych. To jednak te skrajnie różne branże, pozwalają najpełniej docenić efekt i jakość takiego przedsięwzięcia. Ocean kryje w sobie wiele zwierząt o niezwykłych wizerunkach, i warto w aranżacji otoczenia z motywem oceanu skupić się na barwach i zwierzętach, które są inne niż przewidywalne, jak np. znane wszystkim ryby. Płaszczki, przezroczyste meduzy, ośmiornice, a nawet krewetki, to inspiracja oceanem, która w połączeniu z rafą koralową stworzy zwykłą kompozycje. Na wydarzeniu mogą być także serwowane posiłki o typowo śródziemnomorskim akcencie, dzięki czemu efekt imprezy tematycznej i będzie jeszcze większy.