Dzieci kwiatów, rewolucja kulturalna i rozrywkowa oraz przede wszystkim nowe nurty w każdej dziedzinie życia – to wyróżnia lata 70’ i sprawia, że są one jednymi z najchętniej odtwarzanych na imprezach oraz różnych filmach. Dzisiaj podpowiemy Ci, dlaczego zorganizowanie eventu w stylu tamtych lat to strzał w dziesiątkę.

Szalone lata 70’ – pomysł na niebanalną i udaną imprezę

Chcesz zorganizować imprezę, którą Twoi goście zapamiętają na długo? Nic prostszego, po prostu zaplanuj ją w duchu lat 70’. Poleć uczestnikom przebrać się w ubrania z tamtej epoki, przygotuj świetne rozrywki, scenografię oraz dania.

Moda lat 70’ – ekstrawagancja i dobry gust

Panie ubierały kwieciste suknie, które podkreślały ich kobiecość i jednocześnie nadawały koloru szarym ulicom. Do tego zestawiały wzorzyste apaszki, opaski na włosy oraz etniczną biżuterię i buty na koturnach. Panowie oszaleli na punkcie wytartych dżinsów dzwonów, po które ustawiały się długie kolejki w Pewexie i ubrania manifestujące pacyfki. Wszystko to miało na celu ukazanie rewolucji kulturowej i jednocześnie nowego stylu.

Zabawa w stylu lat 70’

Na pierwszy ogień niech pójdzie gra w bankruta lub Eurobiznes. Po rozkręceniu imprezy i atmosfery sprawdźmy swoje możliwości w bierkach, kościach lub w karcianych flirtrze. Kolejny punkt eventu to konkursy z nagrodami. Jakimi? Tanie rajstopy, bukiet goździków, kartki na mięso lub nowa sukienka z Pewexu.

Dekoracje i potrawy rodem z lat 70’

Tutaj muszą królować kiszone ogórki, flaki, bigos, śledzie oraz oczywiście polska wódka. Do tego paprykarz szczeciński i kawa inka. Na deser podaj herbatniki, gumy kulki, oranżadki i słodkie krówki.

Co do ozdób i scenografii postaw na:

  • stół zakryty ceratą,
  • szklanki z koszyczkiem,
  • owoce i warzywa w plecionych siatkach,
  • w łazience proszek IXI i rolki szarego papieru toaletowego,
  • na ścianach plakaty rodem z tamtych lat.

Jeżeli gości znużą już gry i zabawy, postawmy na dobre kino. Puśćmy film, na przykład: „Miś”, „Rejs”, „Seks misja”, czy „Sami Swoi”.