Mapping 3D stosowany jest na wielu wydarzeniach eventowych. Pierwszy mapping 3D zrobiły ogromne wrażenie na odbiorcach, ponieważ były zdecydowanie czymś innym niż dotąd można było zobaczyć. Kolorowe obrazy pojawiające się na budynkach, zachwycały i zdumiały jednocześnie, ponieważ trójwymiarowa wersja elewacji nagle straciła na znaczeniu, na rzecz wyświetlanego kolorowego obrazu. To obraz nadawał barwy i efektu trójwymiarowego, a nie sam budynek. Współcześnie, mappingi są chętnie pożądane,  ponieważ przyciągają większą ilość odbiorców i jednocześnie tworzą formę performansu. Każda historia ma swój morał a obraz połączony z dźwiękiem tworzy fascynujące wydarzenie teatralno – kinowe.

Dlaczego warto wybrać mapping 3D na event?

Eventy  przeważnie odbywają się w ciągu dnia, ale wieczorem ich podsumowaniem jest impreza integracyjna, na której po zachodzie słońca można przedstawić mapping 3D na elewację budynku, w którym event się znajduje. Takie rozwiązanie zatrzyma na dłużej uczestników imprezy i zachęci ich do uczestniczenia w wieczornym wydarzeniu. Mapping 3D może być reklamą i historią opowiadająca o powstaniu eventu lub przypadkowym pokazem ukazującym umiejętności osób wyświetlających mapping na elewacji.

Jeżeli budynek eventu znajduje się w centrum miasta, taka forma zaciekawi również przejeżdżające osoby w samochodach i pieszych przemieszczających się w obrębie budynku. Mapping 3D tworzy zatem niezwykłą reklamę, podkreślając nazwę i jego wartość.

Kiedy wszystko dzieje się tylko wewnątrz budynku, miasto i przechodnie przejdą obok obojętnie, nie wiedząc nawet, że event trwa w środku. Jeżeli natomiast wyjdzie się z taką atrakcją na zewnątrz, można mieć gwarancję dodatkowej reklamy i wypromowania eventu, co wpłynie na organizację w kolejnych latach czy pozyskanie nowych kontrahentów do sponsorowania wydarzenia.

Czym jeszcze przyciąga mapping 3D?

Uczestnicy oglądając mapping 3D filmują jego efekty i robią zdjęcia, z którymi dzielą się sieci. Jest to dodatkowa wartość, która pokazuje dlaczego na evencie powinno się być i dlaczego można żałować brak przejścia na wieczorne spotkanie. Kiedy wyświetlany jest mapping 3D, ogromna ilość osób chce tego oglądać, ponieważ jest to rzadkie rozwiązanie, a za każdym razem prezentuje również inną historię. Tak ulotne widowisko teatralno – kinowe może nawet wzruszyć do łez.