To, że przyroda w Polsce jest piękna, da się udowodnić przez, nawet krótkie, wypady poza miasto. Dlaczego więc nie zorganizować imprezy integracyjnej w miejscu, gdzie kontakt z naturą i rozrywka na świeżym powietrzu to prawdziwe oderwanie się od rzeczywistości? Nasza agencja eventowa, chcąc chociaż na chwilę oderwać uczestników takiej imprezy od obowiązków zawodowych, proponuje fantastyczną wyprawę nad Wartę.

Co można zobaczyć w Mstowie?

Położenie Mstowa to malownicze krańce Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Ta niewielka miejscowość, ma bardzo dużo do zaoferowania odwiedzającym ją gościom. Dziś aż trudno uwierzyć w to, że Mstów był kiedyś ważniejszy od samej Częstochowy, obok której jest położony. Prawa miejskie otrzymał od Bolesława Wstydliwego w 1297 roku, co czyni go najstarszym miastem w regionie. Dzięki jego tak odległej historii, dziś możemy zobaczyć tam ciekawe zabytki i świetnie utrzymane tereny rekreacyjne. Zwiedzając ten rejon z naszym przewodnikiem, trzeba wziąć pod uwagę kilka obiektów o interesującej historii i architekturze. Mowa tutaj o klasztorze Kanoników Regularnych na Wancerzowie, który sięga swoimi dziejami do XIII wieku oraz kompleksie stodół drewnianych i murowanych wybudowanych na Górze Ściegna – dodatkowo, to piękne miejsce widokowe. Ze względu na bliskie położenie Jasnej Góry, ciężko i tutaj nie zauważyć szczególnych miejsc kultu religijnego. Przeprośna Górka to znane miejsce, często uczęszczane przez pielgrzymów. Mieści się tam aktualnie świątynia Ośmiu Błogosławieństw Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – sanktuarium Świętego Ojca Pio.

Tereny rekreacyjne nad Wartą

Gdy zwiedzania nadejdzie kres, przyjdzie czas na to, na co wszyscy czekali. Oczom uczestników wyprawy ukaże się Zalew Tatarski w Mstowie. Ale zanim do niego dotrzemy, nie sposób pominąć Skały Miłości pod Górą Szwajcera. Nasz przewodnik zapozna wszystkich z legendą dotyczącą tego ostańca. Pod Skałą znajdziemy wspaniale przygotowane tereny rekreacyjne z kamiennymi altankami i miejscem na grilla czy ognisko, z których oczywiście skorzystamy. Stąd już tylko chwila do błogiej zabawy na plaży i pobliskim Zalewie Tatarskim.  Nasi animatorzy przygotują specjalne zadania dla uczestników, mające na celu budowanie współpracy i pozytywnych relacji w zespole. Po zakończonej zabawie przyjdzie czas na swego rodzaju wisienkę na torcie – spływ kajakowy kończący swoją trasę w jednej z dzielnic Częstochowy – Mirowie. Tak zaplanowana i zrealizowana przez naszą agencję integracja, na pewno dostarczy wielu wspaniałych emocji i pozostanie niezapomniana przed długi czas.