Koncert to możliwość zobaczenia swojej ulubionej gwiazdy na żywo i przeżycia emocji, jakie wiążą się z poszczególnymi utworami prezentowanymi na scenie. Muzyka na koncertach zdecydowanie bardziej trafia w duszę człowieka, niż kiedy jest puszczana na komputerze, czy innych sprzętach audio. Na koncercie słychać wszystkie basy i poszczególne instrumenty bardzo dokładnie, a nagłośnienie pozwala dotrzeć muzyce prosto do duszy i emocji. Warto zatem chodzić na koncerty, aby przeżyć coś niezwykłego, mimo tego, że można znaleźć wszystkie utwory danego wykonawcy i puścić samodzielnie z dowolnego nośnika.

Dlaczego warto wprowadzić taniec na koncert?

Często tłem muzyków są zespoły taneczne, które dopełniają wystąpienie muzyczne. Zespoły taneczne najczęściej mają charakter bardzo wyskokowy, a taniec głównie skupiony jest na tańcu współczesnym. Możliwe jest jednak skorzystanie z oferty pokazów tanecznych wyróżniających się stylem tańca oraz strojem. Można zrobić kontrast między koncertem a zaproszonym zespołem tanecznym, a można także połączyć z tym tańcem współczesną muzykę i pokazać, że taniec i muzyka zawsze się uzupełniają, ponieważ są swoimi pochodnymi. Dostępne na rynku pokazy grup tanecznych to ponad 120 różnych ofert charakteryzujących się innym stylem tańca, strojami, efektem wizualnym. Dotyczą grup z Polski i świata, dzięki czemu można zapoznać się z innym stylem tanecznym niż jest to w popularnych, często wybieranych grupach tanecznych, które dominują na większości koncertów. Zróżnicowanie pokazów tanecznych, przeplatające się z koncertem, będzie ciekawą odmianą dla odbiorców i wprowadzi różne rytmy muzyczne pomiędzy poszczególnymi piosenkami. Jest to spore urozmaicenie dla uczestników koncertu, a koncert może mieć zdecydowanie dłuższą formę i zaprezentować się w na tyle spektakularny sposób, że każdy będzie o takim koncercie mówił z większym rozmachem.

Jakie pokazy taneczne można wybrać na koncert?

Poza tańcem współczesnym, efektownie zaprezentują się pokazy tańca orientalnego, tańca brzucha, tańce brazylijskie np. Samba brazylijska, pokaz tańca Red Pop, a także tańce estradowe. Warto sięgnąć także po grupy taneczne, które są całkowicie oderwane od stylu muzycznego, co pokaże niezwykły kontrastu między nimi, ale także zaprezentuje, że wszystko w tańcu i muzyce jest możliwe. Takim kontrastem jest na przykład balet, który można zaprezentować do różnych rodzajów muzyki, a jego efekt finalny będzie zdumiewający. Najlepszym przekładem zaprezentowania baletu jest ukazanie go w utworze znanej piosenkarki podpisujący się pseudonimem Sia, gdzie to właśnie balet połączony z tańcem współczesnym dostosowany jest do muzyki.