Imprezy firmowe stwarzają idealne warunki do okazania uznania pracownikom i stwarzają okazję do budowania więzi w zespole. A szczególnie te zorganizowane z pomysłem i zaskakujące swoją oryginalnością. Potwierdzają to także badania – raporty mówią, że poczucie wartości pracownika na danym stanowisku ma kluczowe znaczenie, a takie imprezy i eventy firmowe przynoszą korzyści również pracodawcy. Łatwiej pracować wśród zgranych ludzi, a praca staje się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Zorganizuj konkurs (najlepiej w grupach)

Nie ma lepszej metody na scalanie ze sobą ludzi niż wspólna rywalizacja. Warto to wykorzystać i stworzyć pracownikom możliwość do doświadczenia takiej zabawy. Konkurs może dotyczyć wszystkiego, tu nie ma ograniczeń, zadanie może być kreatywne lub sportowe. Zwycięzcy mogą otrzymać nagrody, takie jak bezpłatna usługa marki lub bon upominkowy na powiązany produkt.

Zadbaj o przestrzeń w biurze

Jeśli chcesz obniżyć koszty zamiast specjalnie wynajmować salę, zaaranżuj biuro i to w nim stwórz miejsce do zabawy. Wystaw meble, dodaj dekoracje, a pracownicy nie poznają miejsca, do którego przyszli.

Casualowy dzień tematyczny

Pomyśl o dodaniu specjalnych dat w biurowym kalendarzu. Możesz np. wprowadzić dzień, w którym pracownicy będą mogli przyprowadzić do pracy swojego zwierzaka, albo dzień, w którym rodzice pokazują jak pracują swoim dzieciom. Pomysłów może być naprawdę dużo, a jeden taki dzień sprawi, że praca nie będzie już wydawać się tak monotonna.

Pomyśl nad czymś rozwojowym

Może to być zupełnie darmowy sposób na zabawę, budowanie więzi między członkami zespołu, a przy tym określanie swoich mocnych i słabych stron. Możesz poprosić pracowników, aby rozwiązali test osobowości. Takich testów jest bardzo dużo i na pewno znajdziesz ten, który pasuje do dziedziny firmy. Płyną z tego same plusy, bo przecież samoświadomość także rzutuje na wykonywaną pracę.

Stwórzcie filmik promujący firmę

Pomimo, że pomysł na pierwszy rzut oka wydaje się niezręczny dla dorosłych ludzi, ale warto nad tym pomyśleć. Rola znajdzie się dla każdego – a ktoś, kto zupełnie nie chce zostać sfilmowany może przecież ustać za kamerą, albo po wszystkim zmontować dzieło. Zabawa gwarantowana, a do tego takie zadanie na pewno zbliży do siebie członków zespołu.