Konferencja to zawsze ogromne, niejednokrotnie międzynarodowe wydarzenie. Czy to naukowa, czy biznesowa, goście, prelegenci i ważne osobistości zjeżdżają się na nią z daleka, by wspólnie obradować.  Konferencja trwa cały dzień, a bywa, że i dwa albo nawet trzy dni. Organizatorzy stoją przed ogromnym wyzwaniem, musząc zagwarantować nie tylko przestrzeń dla samej konferencji, ale też zająć się gośćmi i ich potrzebami. Wśród wielu rzeczy, którym muszą poświęcić swoją uwagę, jest również catering.

 Jaki catering jest potrzebny na konferencję?

Cały dzień obrad to bardzo męczące zadanie dla wszystkich uczestników. W programie wydarzenia należy zaplanować odpowiednią ilość przerw, zarówno krótszych, jak i dłuższych. Te przerwy mogą służyć za czas na skorzystanie z cateringu. Catering na konferencję powinien zawierać gorące i zimne napoje oraz przekąski – to na krótsze przerwy, często zwane kawowymi. Podczas długiej przerwy, mniej więcej w okolicach wczesnego popołudnia, catering powinien serwować menu obiadowe. Dzięki temu rozwiązaniu uczestnicy nie muszą opuszczać miejsca konferencji – wszystko jest zapewnione już na miejscu. Ma to istotny wpływ na podniesienie komfortu gości i jakość konferencji.

 Istotne elementy

Nie zawsze możliwe jest dostosowanie menu do indywidualnych preferencji każdego uczestnika, jednak warto dołożyć wszelkich starań, by każdy znalazł coś dla siebie. Wystarczy zaledwie kilka opcji, uwzględniających diety bezmięsne, bez nabiału i możliwe alergeny, by zadowolić wszystkich gości konferencji. Sukces wydarzenia zależy w ogromnej mierze od zadowolenia jego uczestników. Tak drobna uprzejmość jak wzięcie pod uwagę możliwych preferencji żywieniowych na pewno zostanie zauważona i doceniona.

Nie ma miejsca na amatorszczyznę!

Na konferencji spotykają się profesjonaliści i specjaliści w swoich dziedzinach, dlatego całość musi być zorganizowana równie profesjonalnie. Nie ma miejsca na niedoróbki i prowizorki, także w cateringu. Wybór firmy cateringowej nie może zostać pozostawiony przypadkowi – potrzeba prawdziwych fachowców, solidnych i niezawodnych. Aby mieć pewność najwyższej jakości, najlepiej oddać się w ręce Whatevent, agencji eventowej. Z naszym doświadczeniem możemy zagwarantować najwyższą jakość i niezapomniane doznania smakowe. Poznaj z nami najlepszy catering w swojej okolicy!