Mimo że żyjemy dzisiaj w stosunkowo pokojowych czasach, paradoksalnie wciąż poszukujemy emocji, wrażeń i bodźców, które zapewnią nam dodatkowy przypływ adrenaliny. Przykładem takiej emocji jest strach. Jednak, lubimy się bać, nie z uwagi na pokłady niezrozumiałych, masochistycznych zapędów, drzemiących w naszej podświadomości, lecz przez sztuczne kreowanie sytuacji stwarzających zagrożenie, badamy nasze reakcje psychologiczne i ćwiczymy nasz organizm na to, jak ma się przygotować na najgorsze. Strach nie jest zatem emocją wyłącznie mającą na celu zapewnienie nam rozrywki, lecz również pełniącą istotną rolę z punktu widzenia psychologicznego.

Bez względu na to, jaki jest nasz stosunek do zjawisk paranormalnych, niewielu z nas zdecydowałoby się spędzić noc w opuszczonym, nadgryzionym przez ząb czasu, starym domostwie. Takie miejsca z pewnością rozbudzają naszą wyobraźnię. Rozpadające się okiennice, przegniłe ściany, gęste pajęczyny, porozrzucane, zakurzone przedmioty, mające niejedną historię do opowiedzenia. Pomimo, że historia takich domów może być fascynująca, są one źródłem pewnego strachu i niepokoju. Są jednak osoby, których takie miejsca przyciągają jak magnes, a krążące wokół nich legendy i mrożące krew w żyłach “creepypasty” tylko potęgują chęć ich eksploracji. Pomimo ciekawych opowieści z nimi związanymi, atmosfera takich domów budowana jest głównie przez klimatyczne, zastygnięte wnętrza w stylu retro, przypominające o dawnych latach świetności takiego domu, ale też przez elementy wskazujące na nieubłagany czas, który pozostawił na nich swoje piętno.

Oprócz poszukiwań i zwiedzania prawdziwych, dawno opuszczonych domów przez grupy “łowców duchów” i pasjonatów staroci, wielu organizatorów przeróżnych eventów decyduje się na odtworzenie atmosfery takich miejsc w sposób sztuczny. Nawiedzony dom to ciekawy pomysł na scenografię eventu tematycznego, imprezy przebieranej, czy amatorskiego planu filmowego. Stworzenie wystroju, pasującego do klimatu takiego miejsca, wymaga jednak pewnego nakładu finansowego, rozplanowania logistycznego i organizacyjnego. Jeśli planujesz imprezę w tle starego, nawiedzonego domu, nie musisz zostać sam ze swoim problemem. Firma Whatevent zdejmie z twoich barków obowiązek organizacji takiego eventu, oferując profesjonalną i rzetelną pomoc, dzięki której twój nawiedzony dom nabierze odpowiednio mrocznego charakteru.

Wykorzystanie scenografii

Event z tłem nawiedzonego domu, idealnie wpasowuje się jako scenografia imprezy Halloweenowej, balu przebierańców, amatorskiego planu filmowego, czy teatralnej sztuki. Pomysłów na wykorzystanie motywów zaczerpniętych z filmów i opowieści grozy jest multum i tak naprawdę to, w jaki sposób pragniesz urządzić swoją imprezę, zależy wyłącznie od twojej własnej wizji na event oraz oczekiwań twoich gości.

Przed określeniem celu imprezy, warto zastanowić się jednak, dla gości w jakim wieku masz zamiar ją przygotować. Naturalnie impreza przeznaczona dla dzieci, powinna być bardziej kolorowa, nacechowana humorem i mieć pewne wartości edukacyjne w postaci gier, czy zabaw. Scenografia taka może być śmiało wykorzystana na balu przebierańców, imprezie szkolnej, czy urodzinowej imprezie-niespodziance twoich pociech. Z kolei, w przypadku organizacji eventu przeznaczonego dla starszej młodzieży i dorosłych, masz już dużo większe pole do manewru. Przede wszystkim stroje i sceneria mogą być dużo mroczniejsze i nie musisz trzymać się ściśle określonych reguł cenzury. Na takiej imprezie, rzecz jasna, mogą gościć napoje alkohole i nieco bardziej “odważne” kreacje. Co do wykorzystania pomysłu, event ze scenografią nawiedzonego domu wpasowuje się dobrze jako typowa impreza tematyczna, bal przebierańców, impreza integracyjna i wieczór kawalerski lub panieński. Mroczna scenografia może również idealnie się sprawdzić na wieczór w stylu horror house, wieczór zagadkowy lub wieczór opowieści o duchach.

Naturalnie, w przypadku większych wątpliwości, firma Whatevent może doradzić ci w dobraniu wystroju wnętrza nawiedzonego domu do odpowiedniego eventu.

Pomysły scenograficzne

W zależności od przeznaczenia eventu, kluczem do zbudowania odpowiedniego klimatu dla twoich gości jest dobranie elementów scenerii, strojów, muzyki, czy menu. Rozumiemy, że to zadanie może być dla ciebie sporym obciążeniem zarówno logistycznym, jak i finansowym, dlatego oferujemy ci szereg propozycji, w jaki sposób nasza firma może urozmaicić twoją imprezę z duchami.

Elementy scenerii:

● Przedmioty w stylu retro (XIX-XX), przedmioty w stylu gotyckim, łańcuchy, zwierciadła, świeczniki i świece, lampy naftowe
● Wynajem mebli wzorowanych na stylu wiktoriańskim, czy edwardiańskim (stoły, taborety, podnóżki, fotele, krzesła, gabloty, szafki, lustra itp.)
● Makiety szkieletów, duchów, mumii, zombie, klaunów, mrocznego żniwiarza, wiedźm itp.
● Elementy dekoracji (czaszki, kości, słoiki ze sztucznymi kawałkami ciał, czarne róże, portrety grozy na zamówienie, mroczne figurki, pająki, nietoperze, sztuczne pajęczyny)
● Elementy scenerii idealne do eventów pod chmurką (latarnie, makieta studni z filmu “The Ring”, nagrobki cmentarne, trumny z trupią łapą, posągi gargulców, smoków, aniołów i diabłów, dynie Halloweenowe itp.)

Stroje i charakteryzacja postaci:

● Freddy’ego Kruegera z filmu “Koszmar z Ulicy Wiązów”
● Jasona z filmu “Piątek Trzynastego”
● Lindy Blair z filmu “Egzorcysta
● Samary Morgan z filmu “The Ring”
● Jigsawa z serii “Piła”
● Klauna z “To”
● Laleczki Annabelle
● Laleczki Chucky
● Valaka z “Obecności 2”
● Wampirów Dracula i Nosferatu
● Potwora doktora dr Frankensteina
● Oraz standardowe przebrania duchów, zjaw, strzyg, upiorów, wampirów, wilkołaków, zombie i wielu innych monstrów

Klimatyczna muzyka oraz efekty dźwiękowe:

● Nagrania mrocznych utworów grup muzycznych, grających orkiestralny dark ambient i muzykę industrialną, wykonawców takich jak “Nox Arcana”, “Cryo Chamber”, czy “Atrium Carceri”, które wprowadzą cię w przytłaczający, mroczny świat grozy (utwory przeznaczone raczej dla starszych gości, z uwagi na ich niepokojący charakter)
● Dźwięki łańcuchów, szelesty, wycie wilków, zawodzenie, dźwięki kroków, trzaski, stuki, idealne jako tło do zabaw i gier w klimacie imprezy horrorowej

Catering:

● Drinki imitujące krew, oczy z galaretki, migdałowe paluchy wiedźmy, jabłkowe szczęki, parówkowe mumie, dyniowe kulki ryżowe, praliny w kształcie nietoperzy itp.

Powyższe dekoracje, makiety, części scenerii, stroje, muzyka, czy menu są jedynie wybranymi przez nas przykładami, wchodzące w skład naszej szerokiej oferty! Każde twoje życzenie rozpatrujemy osobno, mając na uwadze dostępność wyżej wymienionych elementów imprezy.

Przykładowe atrakcje na imprezie w stylu nawiedzonego domu

Na większości imprez, nadchodzi moment, gdy goście mają ochotę zrobić coś wymagającego wzajemnej interakcji. Może to być wspólny taniec, gry, quizy, konkursy i zabawy. Aby urozmaicić twój event, nasza firma może pomóc ci w organizacji masy atrakcji, które rozruszają uczestników wydarzenia i pomogą im lepiej wczuć się w klimat nawiedzonego domu. Na imprezie z duchami, oferujemy pomoc w przygotowaniu gier i zabaw takich jak:

● Zabawa w wywoływanie duchów
● Maraton strasznych filmów
● Wieczór opowieści o duchach (z konkursem na najlepszą i zarazem najstraszniejszą historię)
● Sesja wróżenia (z fusów, kart lub wosku)
● Quizy wiedzy o filmach, serialach i pisarzach gatunku grozy
● Konkurs rysunkowy z nagrodami
● Konkurs na najstraszniejszy kostium z nagrodami
● Odnajdywanie poukrywanych po domu łakoci
● Zabawa w rozwiązywanie zagadek
● Zabawa w mumię

Pamiętaj, że powyższa oferta zawiera jedynie przykłady z całej gamy pomysłów, jakimi nasza firma dysponuje. W sposób profesjonalny, pomożemy ci dobrać atrakcje, mając na uwadze takie kwestie, jak zainteresowania, pasje, przedział wiekowy uczestników oraz przeznaczenie twojego eventu.

Jeśli planujesz wydarzenie w stylu nawiedzonego domu, ale potrzebujesz fachowej pomocy przy organizacji scenografii oraz atrakcji, firma Whatevent zdejmie z twoich barków ten obowiązek! Z naszą pomocą przygotujesz imprezę, która przez lata będzie pozytywnie wspominana przez ciebie i twoich znajomych!

Kontakt z firmą Whatevent pod numerem 786 222 223 lub na adres mailowy kontakt@whatevent.pl. Serdecznie zapraszamy!