Czy impreza w plenerze różni się od tradycyjnych eventów w lokalach pod kątem organizacyjnym? Ogółem nie, ale są pewne niewielkie różnice w kilku elementach, które trzeba wziąć pod uwagę, aby dobrze przygotować imprezę plenerową. Wiadomo, że niektóre aspekty są nieco inne, bo przecież taki event odbywa się na zewnątrz, a tam nie ma na przykład sceny. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na kilka punktów organizacji, które są kluczowe w przypadku imprezy plenerowej.

Zlokalizowanie stołów

Stoły najlepiej zlokalizować w miejscu, gdzie na pewno będą stabilne, a gościom będzie wygodnie się poruszać. Jeśli organizujemy imprezę plenerową w ogrodzie, to dobrze, aby stoły znajdowały się na jakimś placu z kostki lub betonu, jeśli taki się tam znajduje. A jeśli takiego nie ma, to trzeba odpowiednio utwardzić nawierzchnię w tym miejscu, aby goście mieli pełen komfort pod tym względem. Stół powinny też znajdować się jak najbliżej łazienek tak, aby goście mieli do nich szybki i łatwy dostęp.

Dach nad głową

Impreza plenerowa odbywa się na świeżym powietrzy, a więc trzeba zabezpieczyć gości na wypadek deszczu, aby dalej mogli brać udział w zabawie, nie zważając na to, że zmokną. Najlepszym sposobem jest postawienie ogromnego namiotu, który w razie potrzeby zmieści wszystkie stoły i siedzących przy nich gości. Wówczas mamy pewność, że przy pogorszeniu się pogody impreza może trwać.

Postawienie sceny

W plenerze nie ma sceny, a więc trzeba ją postawić, aby zespół muzyczny miał gdzie grać, i aby goście mieli gdzie tańczyć. Scena na imprezach plenerowych to zazwyczaj specjalnie skonstruowany, niski podest z drewnianym parkietem takim, jak w większości lokali. Przygotowanie takiej sceny nie jest drogie i bardzo skomplikowane, a tak naprawdę konieczne, jeśli impreza plenerowa ma się udać w pełni.

Impreza plenerowa z agencją eventową

Nasza agencja eventowa może pomóc Ci w organizacji imprezy plenerowej. Zadbamy o każdy ze wspomnianych szczegółów w profesjonalny sposób, abyś nie musiał martwić się o przebieg eventu. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, to nasza usługa jest dla Ciebie doskonałą opcją. Skontaktuj się z nami, a wspólnie ustalimy wszelkie szczegóły.