Styl meksykański to świetna propozycja na firmowe imprezy. Jest mało popularna, ponieważ mało osób pamięta o jej możliwościach w kwestii przygotowania aranżacji czy strojów.  Meksyk charakteryzuje się ogromną ilością kolorów smaków i wspaniałego otoczenia, które można przenieść do imprezowego świata. Część z nich prezentujemy poniżej.

Jak zaaranżować otoczenie w meksykańskim stylu?

Meksykańska impreza powinna zawierać wzory dziko rosnących kaktusów, naturalne rośliny, które można ustawić jako dekoracje, a także kapelusze sombrero czy dużą ilość girland. Do dekoracji można użyć balonów w odcieniach jasnozielonego, białego, czerwonego i różowego, które przewijają się w barwach meksykańskich oraz z motywem kaktusa. Warto udekorować także stół za pomocą papierowej zestawy. Dostępne są na rynku kubeczki, które wyglądają jak kaktusy, a także papierowe kaktusy, które można ustawić na stole lub w przestrzeniach nawiązujących do całego przedsięwzięcia. Stół można udekorować mini kapeluszami sombrero, a pyszne meksykańskie potrawy, które powinny znaleźć się właśnie na imprezie otoczyć dużą ilością kwiatów czy kocami w pasiaste kolorowe wzory, jakie są specyfiką meksykańskiego stroju. Do tego koktajle z arbuza, czy z innych wspaniałych owoców, papryczki chili oraz bardzo kolorowe posiłki, wprowadzą gości w meksykański czas zabawy.

Jaki strój dobrać do imprezy?

Meksykańskie stroje cechuje przede wszystkim kolor. Pasiaste bluzki, swetry i ponczo odnajdą się na takiej imprezie. Do tego kapelusze sombrero, a dla kobiet wielkie kwiaty wpięte we włosy, powinny być wystarczające, aby przyodziać się w meksykańskiej strój.

Jakie atrakcje wybrać na meksykańską imprezę?

Na imprezie można wspólnie stworzyć napój tequili, przygotować kalambury, zagrać w grę Tavas Mexico, a także nauczyć się podstawowych chwytów na gitarze, trąbce, ukulele, które są używane w Meksyku. Można także zorganizować szkolenie z klasycznego tradycyjnego tańca meksykańskiego. Dodatki do imprezy będzie także zaproszenie prawdziwych meksykańczyków, którzy wprowadzą wydźwięk do całej imprezy w postaci zagranych utworów meksykańskich. Atrakcją mogą być również degustacje potraw czy nauka gotowania ze znaną gwiazdą, która pokaże jak gotować w meksykańskim stylu i wraz z grupą imprezującą przygotuję taką potrawę.