Wyjazdy firmowe są chętnie wybierane przez pracowników i pracodawców, ponieważ pozwalają zintegrować się grupie i organizować zadania, gdzie można stworzyć Team Building oparty na osobach z wyjazdu, wykorzystać potencjał pracowników do stworzenia kreatywnych przedsięwzięć, reklamy, oprawy graficznej ze wspólnego wyjazdu, sesji fotograficznej produktów, usług, a także możliwość zwykłego wypoczynku. Posłużą zatem do tego wszelkie atrakcje, które w formie biernej i czynnej aktywności, pozwolą wyciszyć się umysłom pełnym nowej, przyswajanej wiedzy czy kontaktów z innymi osobami.

Dlaczego warto zamontować pole golfowe na wyjeździe  firmowym?

Golf to dyscyplina sportu, a także hobby wielu osób. Dla jednych jest to aktywność czynna, dla innych bierna, ale przede wszystkim umożliwiająca logiczne patrzenie, obserwacje otoczenia wokół siebie, kalkulowania, często dostrzeżenia czym jest łut szczęścia. Jest to również aktywność i praca nad sobą, mięśniami, a także możliwość licznych spacerów, przejażdżek i przebywania wśród natury, która na polach golfowych jest wręcz imponująca.  Nie zawsze wyjazd firmowy organizowany jest na polu golfowym lub w jego okolicy, ale można takie pole golfowe zorganizować samodzielnie poprzez wynajem platform do golfa lub minigolfa. Uczestnicy wyjazdu  mogą spróbować swoich sił w aktywności, której nie mają na co dzień. Gra w golfa traktowana jest jako gra biznesowa i prestiżowa.  Umiejętność trzymania kija i odbijania piłki nie jest tak proste jakby się z pozoru wydawało. Zbyt silne uderzenie spowoduje wybicie piłki, a zbyt słabe pokaże strach przed podejmowaniem konkretniejszych decyzji. Za pomocą golfa, można zatem odkryć kto jest odważny i skupiony na zadaniach, a kto szybko się nudzi i nuży wykonywaną pracę.

Golf i możliwości wykorzystania tej atrakcji na wyjeździe?

Uczestnicy biorący udział w grze, mogą robić ze sobą także zawody, które pomogą dokształcić się w kwestii gry w golfa. Na wyjeździe może być przeprowadzone także szkolenie z prawidłowej gry w ten sport, oraz przedstawienie informacji, w jaki sposób przeliczane są punkty za prawidłowo trafione uderzenia. Wynajem stanowiska do golfa  będzie również dobrą okazją do zapoznania się ze sobą osób z wyjazdu integracyjnego, i stworzenie zespołów, które potrafią ze sobą współpracować.