Co zrobić, kiedy chcemy poczuć się jak prawdziwy zawodowy kierowca wyścigowy, ale nie mamy odpowiedniego samochodu i miejsca na takie wyścigi? Gokarty sprawdzą się tutaj najlepiej! Jest to atrakcja pełna adrenaliny i niesamowitej zabawy. Na torze można zorganizować luźne spotkania rodzinne czy ze znajomymi albo wejść na wyższy poziom i uczynić zwykłą jazdę w wielki wyścig!

Co to jest gokart? Pewnie większość osób kojarzy mały, szybki samochodzik. Nic bardziej mylnego. Jest to pojazd służący głównie do wyścigów, takiego pojazdu nie znajdziemy na naszych drogach. Historia tych szybkich wyścigówek sięga czasów II wojny światowej, z początku były to niezbyt dopracowane wózki z silnikiem. Z czasem technika poszła w górę, zaczęły odbywać się pierwsze zawody, gokarty zaczynały coraz lepiej wyglądać i oczywiście zyskały na prędkości. Dzisiaj jest to forma rozrywki bardzo popularna. Cieszy się dużym zainteresowaniem u różnych grup społecznych.

Jak ubrać się na taką jazdę? Ciuchy muszą być wygodne, nie ograniczające naszych ruchów. W tym punkcie trzeba zapomnieć o sukienkach i garniturach, to zostawiamy na inne okazje. Liczy się wygoda! Jeżeli chodzi o buty, najlepiej sprawdzą się tutaj sportowe. Pozostałe części garderoby dostaniemy przed samym wejściem do gokarta. Mowa tu głównie o kominiarkę i rękawiczki, ponieważ podczas dużej prędkości, możemy odczuwać chłód. I najważniejsza część – kask. Go również dostaniemy u instruktorów jazdy.

Za kierownicą gokarta może usiąść każdy, bez względu na wiek. Także dzieci, co prawda mają one inny tor i pojazdy niż dorośli, ale to wszystko jest dla ich bezpieczeństwa. Dlaczego zatem polecamy tego typu atrakcję? Gdzie jak nie na torze wyścigowym sprawdzimy swoje umiejętności kierowania pojazdem? Możemy sprawdzić, jak wyścigówka zachowuje się na zakrętach, jak radzić sobie w poślizgach. Tego wszystkiego nie sprawdzimy na normalnych drogach, gdyż ryzykujemy utratą prawa jazdy. Na torze sytuacja jest inna, bowiem żadne uprawnienia nie zostaną nam odebrane, a tylko zyskamy większą wprawę.