Dobrze funkcjonującą firmę można porównać do silnika mechanicznego. Zbudowany z mniejszych i większych kół zębatych generuje ruch, w tym przypadku – finansowy. Warto jednak pamiętać, że każdy silnik wymaga odpowiedniego smarowania, a więc także firma i jej pracownicy potrzebują bodźców motywujących i poprawiających ich pracę. Oczywiście niebezpośrednio, ale dobre samopoczucie członków zespołu, oraz zażyłe relacje międzyludzkie wprost oddziałują na motywację do podejmowania nowych wyzwań. Na te potrzeby z odpowiedzią wychodzą firmowe wyjazdy integracyjne. Jesteśmy przekonani, że wszyscy Twoi pracownicy docenią wspólny kilkudniowy wyjazd, z dala od pracy, a blisko ludzi, z którymi spędzają przecież największą część swojego życia.

Co, gdzie, jak?

Jak właściwie zabrać się do tematu organizacji wyjazdu integracyjnego? Przede wszystkim poznaj potrzeby i upodobania swoich pracowników. To przecież oni mają czuć się tam swobodnie, wyjazd ten bowiem ma być miłym dodatkiem motywacyjnym, nie przykrym obowiązkiem – byle odbębnić.

Gdy już to zrobisz, zastanów się, co ma być motywem przewodnim takiego wyjazdu. Czy będzie to spotkanie między oddziałami z innych miast czy biur, czy wyjazd ma podwyższać kompetencje pracowników, czy jedynie być formą relaksu i całkowitego oderwania od pracy? To podstawa, która pozwoli Ci określić jakie atrakcje i wydarzenia sprawdzą się dla waszego wyjazdu. W trakcie pobytu warto wcześniej odpowiednio zaplanować czas – konferencje, pokazy, gry, zabawy, prezentacje. Jest multum możliwości, które w interesujący sposób zapełnią harmonogram, nie pozostawiając czasu na nudę.

Czysty relaks, czy jednak praca?

Wierzymy, że warto zachować zdrowy balans, między sprawami związanymi z firmą a wypoczynkiem. Pamiętając jednak o tym, że jest to wyjazd firmowy a nie wakacje, dobrze jest połączyć przyjemne z pożytecznym. Zachowując zdrowy umiar, między czasem odpoczynku i atrakcji wpleść można edukację. To doskonały moment, aby przeprowadzić ciekawe szkolenie bądź podsumować ostatni czas funkcjonowania firmy. Pojawia się świetna okazja, aby wynagrodzić pracowników, którzy wyróżnili się zaangażowaniem, ale również przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia. Momenty te z czasem staną się miłymi wspomnieniami, tworzącymi rodzinną atmosferę w pracy, co na pewno przełoży się na podwyższoną skuteczność przy kolejnych wyzwaniach w pracy.