Koncerty w otoczeniu roślin mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie, samopoczucie i odpoczynek i to w podwójny sposób. Nie tylko artyści będą się mniej stresować, ale również publika będzie mogła zawiesić oko na spokojnej zieleni, otaczającej całą scenę. To daje wrażenie, że uczestniczymy w wydarzeniu, znajdującym się w lesie, dżungli albo parku. To podwaja radość z przeżywanego momentu muzycznego.

Jaka jest funkcja roślin na koncercie?

  1. uspokajają zmysły i pomagają się lepiej relaksować
  2. pełnią funkcję dekoracyjną i scenograficzną
  3. przenoszą nas do innego świata wizualnie, podczas gdy artyści robią to, wpływając na nasz słuch
  4. są rekwizytem, motywem, do którego łatwo nawiązać i stworzyć daną historię
  5. Pomagają zakryć nieestetyczne elementy sprzętu muzycznego, na przykład kable
  6. dotleniają nas i wydzielają kojące, relaksujące zapachy

Czy koncerty tematyczne mają sens?

Utrzymanie wydarzenia w określonej konwencji, sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku zespołu, wokalisty czy artystów. To, co zostało stworzone z pomysłem i przedstawia spójną całość, łącząc się w daną historię, łatwiej do nas trafia i chętniej obcujemy z tak zaaranżowanymi wydarzeniami. Nie bez powodu dzieciom opowiada się właśnie bajki, złożone ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia. Koncerty również powinny wkomponować się w taki schemat, ponieważ wtedy wiemy, z czym mamy do czynienia. W milszej atmosferze możemy się zachwycać tak ładnie skomponowanym dziełem, w którym rolę ogrywają nawet najmniejsze szczegóły takie jak usiane wokół rośliny i scenografia w stylu botanicznym.

Botanika uspokaja, koi zmysły i inspiruje nas swoją zielenią. Serdecznie polecamy Wam koncert w stylu botanicznym, ponieważ jest to nietypowy i innowacyjny pomysł na koncert. Jeśli ta oferta Was zainteresowała, to koniecznie napiszcie do nas, a opowiemy Wam o wszystkich szczegółach, które Was interesują. Nasza firma zajmuje się eventami od wielu lat, dlatego doskonale wiemy, jak skroić event na miarę. Zapraszamy i do usłyszenia!