Kto z nas nie zna dziś takich ponadczasowych herosów jak Superman, Batman, Kapitan Ameryka, Wonder Woman, czy innych protagonistów komiksów, filmów i seriali umiejscowionych w uniwersum Marvela, czy DC? Z pewnością większość co najmniej o nich słyszała. Będąc dzieckiem, każde z nas na pewno marzyło do pewnego stopnia o wcieleniu się w postać superbohatera albo superbohaterki. Fascynowały nas ich nadludzkie supermoce, mrożące krew w żyłach przygody, żelazna odwaga oraz ratowanie świata przed złoczyńcami. Rzesze bohaterów wykreowanych przez gigantów popkultury, takich jak Stan Lee, Alan Moore, czy Neil Gaiman, od dziesiątek lat zasilają szeregi tego niezliczonego panteonu i świecą przykładem dla fanów gatunku.

W dobie globalnych wojen i wielkich zmian, świat potrzebował bohaterów bardziej, niż w jakimkolwiek innym momencie. Ludzie potrzebowali kogoś, choćby zamieszkującego świat fantazji, kto byłby dla nich filarem sprawiedliwości i honoru oraz gwarantem tego, że dobro zawsze zwycięży zło. Dzisiaj, żyjąc w stosunkowo bezpiecznych czasach, pierwotna rola superbohaterów jako autorytetów społeczeństwa została nieco przyćmiona i głównie ogranicza się do zapewniana rozrywki czytelnikom komiksów i widzom filmów oraz seriali. Jednak podświadomie wciąż odczuwamy frajdę z marzeń o wcieleniu się w któregoś z naszych faworytów i przejęciu ich niesamowitych mocy. Marzenie to, otworzyło drogę do organizowania przez fanów komiksu, filmu i szeroko pojętej fantastyki, różnego rodzaju kółek pasjonatów, zlotów, konwentów, a w końcu globalnych imprez poświęconych popkulturze, jak np. odbywający się co roku w wielu różnych miejscach na świecie “Comic-Con”.

Kult nieśmiertelnych superbohaterów inspiruje również wielu ludzi do organizacji wszelkiego rodzaju eventów tematycznych, imprez, czy balów przebierańców. Każde takie wydarzenie jednak niesie za sobą pewne koszta materialne, jak i obowiązek organizacyjno-logistyczny całej imprezy, szczególnie pod kątem kostiumów i charakteryzacji. Jeśli planujesz event kostiumowy z superbohaterami w tle, firma Whatevent może pomóc ci w zorganizowaniu twojej imprezy na najwyższym poziomie.

Przeznaczenie imprezy

W przypadku eventu z superbohaterami w tle, pomysłów na jego wykorzystanie jest multum, ponieważ impreza tego typu zazwyczaj pasuje do większości okazji, bez względu na przedział wiekowy jej uczestników. Może to być zarówno pomysł na urozmaicenie czyiś urodzin, temat przewodni szkolnego balu przebierańców, maratonu filmów Marvela lub DC, bądź wieczoru kawalerskiego.

Przedział wiekowy gości

Klimaty superbohaterów są zazwyczaj wprost uwielbiane przez dzieci oraz młodzież, dlatego wydaje się wręcz oczywistym, że impreza tego typu powinna być z powodzeniem doceniona przez gości należących do tego przedziału wiekowego. Poza tym, większość komiksów o superbohaterach oraz powstałych na ich bazie filmów i seriali, zwykle pozbawiona jest nadmiernej przemocy, a historie naszych herosów zawsze zawierają pewne wartości edukacyjne.

Oprócz zapewniania oczywistej frajdy dzieciom i młodzieży, impreza z superbohaterami może okazać się również strzałem w dziesiątkę, w przypadku, jeśli jej uczestnikami będą wyłącznie dorośli. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, wszak, pierwsze komiksy o Supermanie i Batmanie powstały blisko 80 lat temu. Wielu pasjonatów gatunku może się pochwalić liczną kolekcją komiksów, które nieustannie rozbudzają ich wyobraźnię i pozwalają wrócić choćby na chwilę do czasów młodości.

Kostiumy i charakteryzacja superbohaterów i złoczyńców

Nieodzownym elementem eventu z superbohaterami i złoczyńcami są kostiumy i charakteryzacja. To właśnie one stanowią trzon klimatu całej imprezy i pozwalają jej uczestnikom lepiej wczuć się w wybrane przez nich role. Jednak, z uwagi na to, że każda z postaci uniwersum Marvela, czy DC wyróżnia się odmiennymi cechami, wyglądem i atrybutami, przygotowanie takich przebrań i charakteryzacji wiąże się z ogromnym nakładem pracy, a co za tym idzie, ogromną ilością wolnego czasu. Oczywiście, zakładając, że naszym celem jest wykonanie kostiumów w sposób szczegółowy i oddający charakter danej postaci.

Rozumiemy zatem, że kwestia organizacyjno-logistyczna twojego eventu może stanowić pod tym względem nie lada wyzwanie, dlatego oferujemy ci swoją pomoc w przygotowaniach. Będąc w ścisłym kontakcie z wypożyczalniami oferującymi wynajem kostiumów wyłącznie najwyższej jakości, gwarantujemy ci, że twój event będzie długo i pozytywnie zapamiętany zarówno przez ciebie, jak i twoich gości!

Poniżej przedstawiamy przykłady kostiumów i charakteryzacji z naszej oferty.

Kostiumy bohaterów:

  • Supermana (kostium bazujący na wyglądzie bohatera z filmu “Man of Steel” – zawiera pelerynę, kombinezon, buty wykonane z najwyższej jakości włókna spandex)

  • Batmana (kostium oddający oryginalny wygląd bohatera, dopasowany do każdego rozmiaru sylwetki – zawiera wysokiej jakości pelerynę, maskę, kombinezon oraz buty)

  • Wonder Woman (ręcznie wykonany kostium z najwyższej jakości sztucznej skóry – zawiera diadem, zbroję, tunikę, pas, nadgarstniki, nagolenniki oraz buty)

  • Green Arrowa (kostium wykonany z najwyższej jakości syntetycznej/sztucznej skóry – zawiera pancerz, kaptur, spodnie, naramienniki, przedramienniki, rękawice oraz buty

Kostiumy złoczyńców:

  • Jokera (kostium wykonany z najwyższej jakości poliestru – zawiera marynarkę, koszulę, kamizelkę, krawat, spodnie oraz rękawiczki)

  • Harley Quinn (kostium wykonany z najwyższej jakości wełny, poliestru, sztucznej skóry oraz koronki, dopasowany do każdej talii – zawiera biały płaszcz, sukienkę, nadgarstniki, skórzany pas oraz wiązany choker z metalowymi elementami)

  • Lokiego (kostium wysokiej jakości wykonany z mieszanych materiałów skóropodobnych oraz wełny – zawiera płaszcz, kamizelkę, pelerynę, wysokie buty, nadgarstniki i rękawiczki)

  • Hela (kostium inspirowany Helą z filmu “Thor: Ragnarok”, wykonany z wysokiej jakości włókna spandex- zawiera kompletny kostium z peleryną i butami, bez nakrycia głowy)

Ponadto, dzięki stałemu kontaktowi z profesjonalnymi charakteryzatorami, możemy również zapewnić uczestnikom twojej imprezy odpowiednią charakteryzację ich postaci, która z pewnością dopełni klimatu wydarzenia.

Powyższa oferta dotyczy jedynie przykładów z naszej szerokiej oferty. Kostiumy nie zawierają dodatkowych atrybutów bohaterów i złoczyńców, takich jak broń. Pamiętaj, że każde zamówienie rozpatrywane jest przez nas osobno, pod kątem dostępności danego produktu w sklepie.

Jeśli planujesz imprezę w stylu superbohaterów i złoczyńców oraz jeśli zainteresowała cię oferta naszych kostiumów, skontaktuj się z nami, a pomożemy ci w kwestii organizacyjno-logistycznej twojego wydarzenia.

Kontakt z firmą Whatevent pod numerem 786 222 223 lub na adres e-mail kontakt@whatevent.pl. Serdecznie zapraszamy!