Aranżując imprezę tematyczną, warto pomyśleć o przekazie głównym, do którego z łatwością dobierze się dodatki i detale na scenę i salę. Pomysłem na temat imprezy może być dżungla, która jest od kilku sezonów bardzo modna we wnętrzach i w dekoracjach. Ilość dostępnych roślin oraz dodatków z roślinnymi motywami, pozwala zaaranżować przestrzeń w pełni, nawiązując do gęstości dżungli i istniejących w niej roślin czy zwierząt.

Na co lepiej postawić –  czyli aranżacja sceny czy pomieszczenia?

Wybierając tematykę przewodnią, powinna być ona dostosowana do funkcji głównej imprezy.

Jeżeli głównym przekazem eventu i konferencji są prelekcje uczestników, można  w większym stopniu zaaranżować scenografię, która będzie tłem dla sceny i występujących na niej osób, a mniej skupić się na doborze dodatków do sali. Większość osób będzie bowiem skupiona na tym, co dzieje się na scenie, i nie będzie miała czasu na rozglądanie się wokół.  W przypadku eventów czy spotkań o większym znaczeniu, gdzie poza prelekcjami czy wystąpieniami, prezentowane są produkty firm branżowych, okołobranżowych i sponsorów, a także znajduje się wiele innych atrakcji, mających umilić długi spędzony czas wspólnie z uczestnikami, aranżacja pomieszczenia pozwoli uczestnikom znaleźć swoje odpowiednie miejsce, wypocząć, nie wpaść w monotonię, i wykonać fotografie pamiątkowe, które staną się reklamą dla wydarzenia i pozostaną w życiu online na dłuższy czas.

Co najlepiej wygląda w aranżacji, w stylu dżungli?

Roślinności w takich wydarzeniach powinno być jak najwięcej. Nie zawsze jednak jest możliwe utrzymanie odpowiedniego nawodnienia danych roślin, szczególnie jeżeli są wypożyczone a wydarzenie trwa więcej niż jeden dzień. Rośliny w doniczce tracą szybciej nadmiar wody, więc trzeba pamiętać o ich regularnym podlewaniu aby prezentowały się dobrze i nie zwiędły na oczach wszystkich odbiorców.

Rośliny można uzupełnić materiałami we wzorach roślinnych, scenę udekorować balonami o pastelowych odcieniach, a na sali wprowadzić girlandy w kształcie wiszących liści, które otoczą przestrzeń roślinami z każdej strony. Aranżując sale i kącik do jedzenia, na stołach czy w bufecie warto wprowadzić owoce tropikalne jak ananasy, kokosy, banany. Potrawy owocowe oraz bambusowe dodatki można uzupełnić rozmieszczonymi na sali hamakami, które nawiążą do ciepłego tropikalnego klimatu.