Domy strachów znane z wesołych miasteczek to już przeżytek – obecnie na popularności zyskują udoskonalone atrakcje tego typu: z aktorami z krwi i kości, odgrywającymi przed gośćmi postaci doskonale znane z kultowych horrorów. Taki nawiedzony dom to świetny sposób na integrującą rozrywkę lub imprezę tematyczną.

Przygotowanie nawiedzonego domu

Dobry dom strachów musi mrozić krew w żyłach już od progu. Dlatego ważne jest, by zadbać o odpowiednie dekoracje, które utrzymają ten upiorny klimat. Najlepiej odda to mocno przygaszone światło: uczestnikom możesz dać latarki, które ułatwią im przemieszczanie się z pokoju do pokoju. Na meblach mogą być zawieszone sztuczne pajęczyny i pająki, w innej sali szumiący telewizor oraz czerwone ślady na podłodze, które będą imitować krew. Sceneria z horroru daje duże pole do popisu, jeśli chodzi o kreatywność – jedynym ograniczeniem pozostaje tu wyobraźnia. Pamiętaj także o odpowiednich kostiumach i rekwizytach dla aktorów: nawet najlepsza gra aktorska nie sprawdzi się w tym wypadku, jeśli nie wesprze się jej dobrymi dodatkami. Aktorzy mogą odgrywać typy potworów, jak na przykład duchy czy zombie lub konkretnych bohaterów z filmów, chociażby Samarę z Kręgu czy Freddy’ego Kruegera z Koszmaru z ulicy Wiązów. Ważne też, by rozmieszczenie pokojów w domu strachów samo w sobie było łamigłówką, jednak nie może być też zbyt skomplikowane – trzeba znaleźć złoty środek, by goście nawiedzonego domu jednocześnie nie nudzili się, ale też nie mieli dużych problemów ze znalezieniem drogi do wyjścia, również ze względu na bezpieczeństwo.

Dlaczego dom strachów z prawdziwymi aktorami jest dobrą atrakcją?

 Atrakcja tego typu niesie ze sobą wiele korzyści, a oto największe z nich:

  • jest świetną grą integracyjną
  • pozwala poczuć emocje doświadczane dotąd tylko przez filmowych bohaterów oglądanych na dużym ekranie
  • czaruje klimatem, dzięki temu jest też świetnym miejscem na imprezę

Goście takiego domu strachów z pewnością wyjdą z niego z mieszanką silnych emocji, o których prędko nie będą w stanie zapomnieć. Jeśli jesteś zainteresowany przygotowaniem takiej atrakcji, możesz liczyć na pomoc naszej firmy, opartą na wieloletnim doświadczeniu w zakresie organizacji eventów. Oferujemy odpowiednie dekoracje i kostiumy oraz profesjonalną obsługę wydarzenia. Gwarantujemy satysfakcję zarówno klienta, jak i uczestników wydarzenia.