Dlaczego warto nadać imprezie urodzinowej odpowiedniej tematyki, o tym wie każdy,, kto marzy o wyjątkowej imprezie przygotowanej specjalnie pod niego. Nie każdy ma możliwość świętowania urodzin w zaskakujący sposób. Nie każdy również posiada przyjaciół czy znajomych, którzy stworzą imprezę niespodziankę. Dekoracja domu dla własnych potrzeb lub do stworzenia imprezy urodzinowej jaką samemu się organizuje, powinna mieć swój unikalny temat i oprawę, aby odróżnić każde kolejne urodziny od siebie.

Co powinno znaleźć się na imprezie urodzinowej w tropikalnym stylu?

Z tropikalnym stylem najczęściej wiąże się hawajski klimat. Palmy, ananasy, kokosy – te  motywy powinny przewodzić na urodzinowej imprezie. Można zatem stworzyć wiele przepisów z ananasem i kokosem w roli głównej, a całe otoczenie udekorować formami lub dekoracjami, które posiadają w swoim wzorze roślinne motywy.

Styl tropikalny jest bardzo często wybierany na tematykę imprezy, ponieważ odczucie ciepłego klimatu w polskiej aurze jest wręcz pożądane. Bez względu na to, czy urodziny obchodzone są w lecie czy w zimie, taki anturaż pasuje do każdej urodzinowej imprezy.  Tropikalna 18-tka, 20-tka, 30-tka czy 40 urodziny, w takim wydaniu zaskoczy gości i przeniesie wszystkich w świat pełen słońca i gorącej atmosfery.

Do dekoracji niezbędne będą w tym przypadku balony lateksowe w różnych kolorach, najlepiej w odcieniu pastelowym, papierowa zastawa również w pastelowym odcieniu kolorystycznym, misy z wodą, po których pływać będą świece, podkładki z roślinami, mini tropikalne liście oraz liście do dekoracji pozostałego otoczenia np. girlandy z motywem roślinnym oraz na uzupełnienie stołu, słomki do napojów czy serwetki.

Jakie elementy można dodatkowo zorganizować na urodziny w tropikach?

Atrakcją oraz miejscem, w którym będą grupować się uczestnicy imprezy, mogą być rozstawione w domu,na balkonie lub ogrodzie hamaki, nawiązujące do tropikalnego otoczenia. W tle można puścić również muzykę z odgłosami tropikalnych ptaków i zwierząt,  a dla jeszcze większego zaangażowania w urodziny, poprzebierać się w ubrania z roślinnym akcentem czy uzupełnić posiłki napojem prosto z kokosa.

Jako atrakcje na pewno sprawdzą się przedsięwzięcia związane z roślinnością np. samodzielne wykonanie ogrodu w słoiku. Dostarczając takiej atrakcji, każdy gość wyniesie z urodzin, w ten sposób swój własny tropikalny las i zachowa pamiątkę urodzinową od solenizanta.