Pomysły na eventy integracyjne mogą być skrajnie różne. Od bardziej wymyślnych po naprawdę proste i spokojne. Ciekawą inspiracją do organizacji takiego przedsięwzięcia są historie zasłyszane już w czasach podstawówki – dobrze znane i zwykle zapadające w pamięć. Jedną z nich jest na pewno opowieść o Królu Popielu, którego zjadły myszy. I tam właśnie nasza agencja zorganizuje event specjalnie dla was.

„Stara Baśń” i Kruszwica

Kruszwica należy do Szlaku Piastowskiego. Dlaczego? Przyczyna jest bardzo prosta, którą wyjaśnia właśnie „Stara Baśń”. Tak dla przypomnienia zły król Popiel został zjedzony przez myszy zamknięty w kruszwickiej wysokiej wieży. Stąd też często nazywania jest Mysią Wieżą. Po jego śmierci, na władcę wybrano ubogiego Piasta, który stworzył pierwszą, polską dynastię. Kruszwica na wiele lat przed piastami była już znanym i cenionym ośrodkiem. Archeologowie określają czas jej powstania już na VI – VII wiek. Jednak kulminacja popularności i bogactwa tego grodu przypada na X i XI wiek, gdy stała się ulubionym miejscem panujących Piastów. Wszystko się zmieniło po zniszczeniu grodu w 1271 roku przez Bolesława Pobożnego. Dopiero w XIV wieku, za czasów panowania Kazimierza Wielkiego, wybudowano tutaj murowany zamek, którego wieża zachowała się do dnia dzisiejszego. Dodatkową atrakcją, oprócz samego zwiedzania wieży, jest możliwość rejsu, po położnym nieopodal wieży Jeziorze Gopło, statkiem o nazwie „Rusałka. Nie lada atrakcją zdaje się być także zachowana w stanie niezmienionym do dnia dzisiejszego, pochodząca z XII wieku, kolegiata Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Tam, gdzie każdy Polak powinien być chociaż raz w życiu

W czasach szkoły podstawowej chyba każdy po usłyszeniu tej historii chciał odwiedzić to miejsce. Może być to wspaniała odskocznia od codzienności i powrót do dziecięcych czasów. Dzięki temu, już jako dorośli ludzie, mamy możliwość odkrycia baśni z zupełnie innej strony, a dodatkowo zadbać o dobre relacje między pracownikami. Nasza agencja specjalizuje się w eventach związanych z historią i dobrą zabawą, łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym. Sama integracja jest ważna sama w sobie, jednak dobrze jest wynieść z niej coś więcej niż dobry humor.