Dzień 31 października to w wielu krajach dzień duchów, mrocznego klimatu i dyni. Halloween! Jest to zwyczaj ściśle związany z maskaradą- dlatego też niezbędnym elementem tego dnia są ciekawe i straszne stroje. Z historii i opowieści wynika, że takie przebrania miały na celu odstraszenie złych duchów. Odtworzenie takiego klimatu i zaaranżowanie prawdziwego i mrocznego Halloween to doskonały pomysł na imprezę tematyczną.

Scenografia na Halloween

Wystrój i dekoracje w klimacie Halloween stały się bardzo popularne w ostatnim czasie. Aby stworzyć całościową scenerię potrzeb doświadczenia i profesjonalnej wiedzy. Dzięki naszym usługom Twoi goście poczują tajemniczy nastrój, a co za tym idzie dołączą do świetnej zabawy. Scenografia na Halloween jak już mówiliśmy powinna być przede wszystkim mroczna i nieoczywista. Aby otrzymać taki efekt warto zamienić miejsce wydarzenia w prawdziwe, pełne tajemnic zamczysko.  Pierwszy szczegół to przygaszone światła oraz zapalone świece w centralnych miejscach w każdym pomieszczeniu.  W scenerii Halloweenowej okna muszą być szczelnie zakryte, a całe wnętrze musi być w ciemnej, najlepiej czarnej kolorystyce.

Obowiązkowymi elementami kojarzącymi się z tym świętem są również bez wątpienia dynie oraz maski. Pierwszy element to doskonała dekoracja. Warto powycinać ciekawe wzory i wykorzystać je jako lampiony. Część z nich rozwieśmy przy wejściu oraz wewnątrz pomieszczenia co niewątpliwie wprowadzi mroczny klimat. Warto również zadbać o napis „Halloween” w centralnym miejscu imprezy tematycznej. Projektując scenerię w tym temacie musimy zaplanować nawet najmniejsze szczegóły. W wybranym przez nas miejscu warto rozścielić jesienne liście- delikatny szelest podczas wchodzenia gości wprowadzi atmosferę tajemniczości. Dodając do tego serpentyny i czarne balony dopełnimy klimat.

Ważnym aspektem Halloween są również przebrania. Każdy z gości musi otrzymać kilka akcesoriów w klimacie tego święta. Koniecznie wśród odtwarzanych postaci muszą znaleźć czarownice, demony, czarne ptaki, zombie, nietoperze czy duchy. Im większa będzie różnorodność strojów tym lepsza zabawa czeka Twoich gości. Decydując się na nasze usługi wybierasz profesjonalnie stworzoną scenerię, charakteryzacje dla gości oraz niepowtarzalny klimat.