O tym, że wino bardzo często określane jest mianem trunku bogów, nie trzeba prawie nikogo przekonywać. W kontekście kulturowym stanowi również istotny trzon dla wielu krajów, przyciągający jak magnes turystów z różnych regionów świata. Wino może stać się świetnym komponentem biesiadnym, dodając smaku i charakteru towarzyskim spotkaniom organizowanym w różnych celach. Pytanie jednak brzmi: co, jeśli uczynimy go głównym bohaterem wieczoru, jako motyw przewodni specjalnie przygotowanej degustacji? Taką propozycję oferujemy Ci jako pomysł na event firmowy – kosztowanie winiarskich specjałów prosto z Gruzji, które potrafią przekonać do siebie największych niedowiarków, a sympatykom i wielbicielom rozbudzają wyobraźnię smakową. Dla Twoich pracowników będzie to dosłownie wyprawa w nieznane – to niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w gruzińskiej tradycji (liczącej sobie 7000 lat!)i docenić jej piękno, a jednocześnie zintegrować z całą grupą.

Najstarszy region winny na świecie – pora nacieszyć się jego smakami

Do tego niezwykle oryginalnego eventu firmowego, rekomendujemy zatrudnić prawdziwych specjalistów w swoim fachu, czyli osoby nie tylko pasjonujące się winem w ramach hobby, ale także zajmujące się tym zawodowo. Oni w sposób profesjonalny poprowadzą degustację, zapoznając wszystkich uczestników z całym procesem przechowywania i produkcji wina, bazując na zwyczajach pochodzących z najstarszego regionu winnego na świecie, czyli wciąż tajemniczej i dla wielu nieodgadnionej Gruzji. Co naszym zdaniem powinno jeszcze posłużyć za inspirację przy organizacji takiego wieczoru?

  • prelekcja znawców wina dotycząca tradycji produkcji wina w wyjątkowej części Gruzji, słynącej ze specjalnych naczyń do jego przechowywania i sposobów przygotowania – Kachetii,
  • prezentacja różnych gatunków wina,
  • szkolenie dotyczące właściwości wina oraz jego degustacji przez sommelierów,
  • konkurs na zgadywanie gatunków i smaków: uczestnicy z zawiązanymi oczyma kosztują wina, a następnie odpowiadają na pytania egzaminujących ich specjalistów,
  • wielka uczta winna wraz z cateringiem i przekąskami

Jeżeli taka propozycja na firmowy event spodobała Ci się lub zainteresowała, jesteśmy gotowi, aby podjąć współpracę z Tobą w ramach jego organizacji. Czekamy na kontakt już dziś – wspólnymi siłami jesteśmy w stanie przygotować niezapomniany wieczór dla całej firmowej drużyny.