Marzysz o widowisku świetlnym, które urozmaici Twoje wydarzenie, ale niekoniecznie jesteś fanem sztucznych ogni i generowanego przez nie huku? Pomyśl o pokazie dronów i zachwyć swoich gości!

Co to jest dron?

Słownikowa definicja drona objaśnia to pojęcie jako określenie bezzałogowego statku powietrznego. Sterowany jest on autonomicznie lub za pomocą kontrolera. Początkowo jego zastosowanie ograniczało się do działań militarnych w celu obserwacji trudno dostępnych terenów dzięki wbudowanym kamerom i sensorom. Dzisiaj kojarzy się raczej z latającym urządzeniem umożliwiającym wykonanie efektownych fotografii i zapierających dech w piersiach ujęć video. Szeroka oferta różnorodnych modeli dronów dostępnych na rynku pozwala na wykorzystanie ich do rozmaitych, niecodziennych przedsięwzięć, a to wszystko ze względu na wielofunkcyjność i wielozadaniowość.

Pokaz dronów – atrakcja na event

Pokaz dronów to emocjonujące doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników eventu, zapewniając im niesamowite przeżycia. Do przeprowadzenia takiego widowiska konieczny jest wybór odpowiedniej lokalizacji, która zagwarantuje wystarczająco dużo przestrzeni na swobodne manewry. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by pokaz odbył się bez efektów specjalnych i stanowił jedynie specjalnie przygotowany układ na podstawie w pełni zsynchronizowanych lotów dronów, dodatek w postaci świateł będzie ciekawym urozmaiceniem i idealną opcją spektakularnego przedstawienia na nocnym niebie. Forma pokazu może zahaczać o bliżej sprecyzowaną tematykę, czego celem jest przekazanie publiczności określonego przesłania poprzez „opowiadaną” historię. Osiągnięcie takiego rezultatu to kwestia zharmonizowania w odpowiedni sposób położenia i torów lotów dronów i tworzenia określonych formacji, by przy ich pomocy stworzyć w powietrzu odpowiednie figury, kształty i animacje. Skoordynowane światła LED mogą być także wykorzystywane do tworzenia napisów czy logotypów, ale również dawać iluzję obiektów 3D.

Zaintrygowany potencjałem dronów napędzanych możliwościami nowoczesnej technologii? Masz pomysł na historię, którą chciałbyś opowiedzieć swoim gościom bez użycia słów? Lecimy do Ciebie!