Są takie miasta na mapie Polski, które są niezwykle charakterystyczne i które każdy, choć raz, powinien odwiedzić. Jednym z takich miast jest bez wątpienia Poznań, którego znakiem rozpoznawczym są Koziołki znajdujące się na wieży Poznańskiego ratusza. Co jeszcze skrywa w sobie Poznań?

Poznań to niezwykle urokliwe miasto. Stary Rynek, Zamki, a nawet jezioro – Twoi pracownicy z pewnością nie zaznają tu nudy. Wyjazd firmowy do Poznania będzie prawdziwą gratką szczególnie dla tych, którzy uwielbiają zwiedzać. Jeśli więc Twoi pracownicy nastawili się głównie na zwiedzanie, wyjazd do Poznania będzie strzałem w dziesiątkę!

Atrakcje Poznania

Wspomnieliśmy wcześniej o Poznańskich Koziołkach, dlatego atrakcje Poznania zaczniemy omawiać od Starego Rynku. To właśnie tam mieści się Ratusz, na którego wieży codziennie o 12 koziołki stukają się porożami. Sam Stary Rynek również zasługuje na uwagę, a szczególnie znajdujące się tam wąskie, kolorowe kamieniczki zwane Domkami Budnicznymi.

W Poznaniu znajdują się również dwa niezwykłe zamki. Pierwszy z nich to Zamek Królewski, wybudowany już w XIII wieku. Burzliwa historia sprawiła, że wielokrotnie ulegał zniszczeniom, by ostatecznie zostać zrekonstruowanym w latach 2010-2013. Drugim zamkiem jest Zamek Cesarski. Jego budowa rozpoczęła się dużo później, bo w 1905 roku. Z tego powodu zachował się w o wiele lepszym stanie niż Zamek Królewski. Obecnie w Zamku Cesarskim mieści się siedziba Centrum Kultury ZAMEK.

Wart zobaczenia jest również Park Cytadela. Jest to największy park w Poznaniu. Na jego terenie znajdują się między innymi cmentarze, a w ocalałych budowlach fortecznych mieszczą się dwa muzea: Muzeum Armii Poznań oraz Muzeum Uzbrojenia.

Charakterystyczne dla Poznania są także rogale świętomarcińskie. Będąc na wyjeździe firmowym w tych stronach warto nie tylko ich spróbować, ale również odwiedzić Rogalowe Muzeum Poznania, by dowiedzieć się nieco więcej o historii tych słodkości.

Poznaj uroki Poznania z Whatevent

To właśnie Poznań będzie celem kolejnego wyjazdu firmowego? Zorganizujemy dla Ciebie i Twoich pracowników wyjazd do tego malowniczego miasta. Połączymy ze sobą kilka różnych atrakcji – zwiedzanie najcenniejszych zabytków, wypoczynek nad jeziorem, a także skosztowanie słynnych świętomarcińskich rogali.

Skontaktuj się z nami i daj się oczarować urokowi Poznania.