Szukasz świetnego sposobu na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi? Nudzą Cię już klasyczne posiadówki w domu lub koło trzepaka? Gry przez internet przestają Cię fascynować? Brakuje Ci ruchu? Jeżeli tak, to znamy idealną grę, w której wiele osób będzie mogło wziąć udział, zabijecie wiele godzin czasu na świetnej zabawie oraz zyskacie wigoru dzięki ciągłemu ruchowi.

Paintball, bo o nim mowa, to gra zespołowa, w której rywalizują ze sobą dwie drużyny składające się z kilku osób. Można ją porównać do komputerowego Counter-Strike’a, z tymże wymaga od nas nie klikania w myszkę oraz klawiaturę, lecz strzelania z broni i poruszania się o własnych nogach. Każda z osób uczestniczących w zabawie ma do dyspozycji karabin na kulki z farbą (stąd nazwa) oraz kombinezon ochronny. Jest więc bezpieczna i w najgorszym przypadku możemy nabawić się tylko kilku siniaków. Zasady również są proste. Jeżeli ktoś zostanie trafiony, pada na ziemię na dany czas np. minutę i wstaje. Ta drużyna, która zdobędzie więcej punktów w określonym czasie, wygrywa. Istnieje także odmiana paintballa laserowego. Jest dużo bardziej zaawansowany, gdyż każdy z uczestników wyposażony jest w karabin z laserem i elektroniczną kamizelkę. Skutecznie oddany strzał sprawia, że kamizelka zapala się. Jest to nieco droższy typ paintballa – jednak jeżeli nie boisz się bólu, to wybierz tańszą wersję.

Do zabawy potrzeba terenu o dość dużej powierzchni. Dlatego też coraz więcej ośrodków mieści się na wsiach, gdzie dane pole zostaje przygotowane pod paintballa. Taki ośrodek można stworzyć nawet samemu – wystarczą deski, stare opony oraz różnego rodzaju nieużytki, by móc wybudować znakomite pole bitewne.

Paintball to znakomita zabawa, wymagająca odrobinę refleksu i strategicznego myślenia. Każdy jednak może spróbować swoich sił. W końcu przede wszystkim chodzi o to, aby świetnie się bawić w gronie znajomych. Dodatkowym atutem jest fakt, iż rywalizacja odbywa się na świeżym powietrzu i w ciągłym ruchu. Świetna odskocznia od codzienności, która pozwoli na chwilę zapomnieć o trudach codziennego życia, a przy okazji poprawić sobie kondycję.