Każdego roku z niecierpliwością – nie zależnie od tego ile mamy lat – wyczekujemy Bożego Narodzenia, prezentów, pysznych smakołyków i rodzinnego śpiewania kolęd. Nie obywa się również bez ubierania choinki i przygotowania ozdób do mieszkania.

Chętnie również spotykamy się ze znajomymi, ponieważ mamy kilka dni wolnych i chcemy je maksymalnie wykorzystać, i nadrobić towarzyskie zaległości. Co Ty na to, by zorganizować świąteczną imprezę tematyczną dla odmiany od zwykłej domówki? Brzmi świetnie i do tego bardzo łatwo to zorganizować!

Świąteczna impreza – scenografia i przygotowania

Takie party nie obędzie się bez świątecznych ozdób i dekoracji. Ubierz choinkę, powieś skarpety, poustawiaj figurki reniferów, przygotuj ogromny worek na prezenty i przebierz się, na przykład za Świętego Mikołaja.

Do tego pamiętaj również o cichej muzyce w tle – kolędy, czy inne piosenki bożonarodzeniowe będą idealnym rozwiązaniem. Zapal również świece a w oknach powieś śnieżynki lub od szablonu za pomocą sztucznego śniegu namaluj gwiazdy, czy choinki.

Co musi się pojawić na imprezie świątecznej?

Oczywiście, że zabawy związane ze świętami. Jakie?

  • Pakowanie prezentów.
  • Karaoke – śpiewania kolęd i piosenek świątecznych.
  • Wspólne ubieranie choinki.
  • Wykonywania ozdób DIY,
  • Lepienie pierogów i uszek.
  • Gry planszowe.
  • Poszukiwanie listów do Świętego Mikołaja.
  • Przebieranie się za pomocników Mikołaja – elfy, renifery, czy postacie kojarzące się z Bożym Narodzeniem.

Sam widzisz, że pomysłów na naprawdę udaną i zabawną imprezę świąteczną jest cała masa. Możecie je dowolnie modyfikować według swoich upodobań i gustów. Jeżeli natomiast lubicie bardziej rozrywkowe zabawy, zawsze możecie zorganizować Święta w środku lata. Będzie jeszcze zabawniej i śmieszniej!

Pamiętajcie również, by nie ograniczać swoich pomysłów do tych, zaproponowanych przez nas. Każdy człowiek jest inny, więc siłą rzeczy każdej osobie będzie podobało się, co innego – na to nie mamy wpływ. Życzymy udanej zabawy!