Czasy starożytne jako temat przewodni imprezy cieszą się ogromną popularnością. Tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na imprezę w stylu Greckim, Rzymskim czy Egipskim. Każdy z tych motywów będzie się nieco różnił w kwestii wystroju, kuchni czy rozrywek. Poniżej przedstawiamy zajawki na każdy z podanych tematów, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać odpowiedni dla nas i naszych gości.

Egipska impreza

Jak powszechnie wiadomo starożytni Egipcjanie nie stronili od dobrej zabawy i codziennych rozrywek. Organizując imprezę nawiązującą do tamtego okresu musimy zadbać o iście egipską scenografię. Doskonałymi dekoracjami będą obrazy piramid czy tamtejszych bóstw oraz puchary umieszczone w centralnych miejscach restauracji. Wśród naszej bogatej oferty ozdób znajdziecie również żywe gałązki jemioły, które idealnie udekorują stoły i ściany. Podczas imprezy w stylu Egipskim będą obowiązywać charakterystyczne stroje. Warto poprosić gości o przebranie się za faraonów, Kleopatrę czy jedno z egipskich bóstw.

Impreza w stylu Greckim i Rzymskim

Podczas starożytnych biesiad, zarówno w Grecji jak i w Rzymie, centralnym punktem wydarzenia był duży stół mieszczący ogromne ilości jedzenia. Organizując taką imprezę warto zadbać o odtworzenie takiej scenografii. Dodajmy do dekoracji białe meble nakryte białym materiałem oraz złote tace i kielichy. Starożytność kojarzy się również z niesamowitym klimatem i aby go stworzyć zapalmy świece. Tak jak w poprzednim przykładzie musimy zadbać o charakterystyczne stroje. W zależności czy chcemy przemienić się w Greków czy Rzymian to wybierzemy inne charakteryzacje. Dobrym wyborem będą stroje starożytnych władców czy bogów. Dodatkami dla Rzymian i Rzymianek będę hełmy bądź wieńce laurowe.

Zorganizowanie imprezy w stylu Greckim, Rzymskim lub Egipskim to doskonała odskocznia od sztywnych, pełnych reguł spotkań. To bardzo dobra koncepcja na spotkanie firmowe bądź spotkanie integracyjne. Dzięki przebraniom i scenografii wszyscy uczestnicy odstresują się i skupią na zacieśnianiu więzi. Specjaliści firmy Whatevent zadbają nie tylko o odpowiedni wystrój, ale za pomocą rekwizytów odtworzą starożytny świat bogów i bóstw.