Koncerty to wspaniałe muzyczne widowiska. Muzyka grana na żywo to coś zupełnie innego niż odsłuchanie nagrania, nawet najlepszego jakościowo. Koncerty zwykle organizowane są dla dorosłych, jednak w ostatnim czasie coraz częściej mówi się także o koncertach dla dzieci.

Muzyka skrywa w sobie niesamowite piękno. Melodia i słowa potrafią w kilka chwil przenieść do innego świata lub całkowicie odmienić nastrój. Niezwykłość muzyki warto pokazywać dzieciom już od najmłodszych lat. Bezpośrednia styczność z artystami i muzyka grana na żywo z pewnością zachwycą niejednego malucha.

Repertuar dla najmłodszych

Koncerty skierowane do dzieci różnią się nie tylko samą formułą, ale także repertuarem. Muzyka, jej wydźwięk i przekaz powinny być dopasowane do wieku odbiorców.

Dla najmłodszych dzieci organizowane są koncerty w prawdziwie bajkowym stylu. Podczas eventu grane są piosenki z bajek czy filmów dla dzieci. Nie brakuje także autorskich utworów, które poprzez przyjemną, wpadającą w ucho melodię i rymowany tekst przekazują dzieciom najważniejsze wartości i zasady, którymi warto kierować się w życiu.

Nieco starsze dzieci z powodzeniem mogą wziąć udział w koncertach muzyki klasycznej, oczywiście w formie dostosowanej do wieku. Muzycy umieją wpleść do swojego występu ciekawostki, a nawet elementy humorystyczne.

Ciekawą propozycją są także koncerty muzyki regionalnej. Pozwolą one dzieciom lepiej poznać tradycję danego regionu, w tym właśnie muzykę. Pieśni ludowe skrywają w sobie wiele uniwersalnych prawd, a także cząstkę historii.

Koncert dla najmłodszych z Whatevent

Chcesz zorganizować koncert dla dzieci, aby już od najmłodszych lat pokazywać im piękno, jakie skrywa w sobie muzyka? Służymy pomocą! Zorganizujemy koncert dla maluchów w wybranym przez Ciebie stylu – bajkowym, klasycznym, regionalnym, a także innym, zaproponowanym przez Ciebie.

Zadbamy również o przystępną dla dzieci formę koncertu. Rozmowy z artystami, warsztaty, konkursy z nagrodami – to tylko część atrakcji, które z pewnością spodobają się dzieciom, zarówno tym młodszym, jak i starszym.

Całe wydarzenie możemy zwieńczyć muzycznym poczęstunkiem. Słodkie przekąski w kształcie instrumentów muzycznych czy nut na pewno przypadną dzieciom do gustu.