Jeśli chcemy zorganizować mały wyjazd integracyjny dla naszych pracowników, to czemu nie pokusić się o zorganizowanie biwaku w harcerskim styku. Obcowanie z przyrodą i znajomymi z pracy jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Biwak i harcerstwo kojarzą nam się najczęściej z rozbijaniem namiotów na leśnej polanie, rozpalaniem ogniska i dźwiękiem gitary. Beztroski czas wakacji, zapach lasu i zdobywanie sprawności. To dla tych którzy byli harcerzami i co nieco pamiętają z tamtych czasów. Dla tych, którzy nie mają takich wspomnień, będzie to ten pierwszy raz.

Nasz mały biwak rozpoczyna się od zakwaterowania uczestników w małych drewnianych domkach nad brzegiem rzeki. Po tym następuje zbiórka pracowników oraz wypłynięcie kajakami na w dół rzeki. Po kilku godzinach przyjemnego spływu kajakowego dopływają oni do miejsca, gdzie spróbują upolować kolację. Na stepuje wędkarskie polowanie na grube ryby.

Wspólny wieczór przy ognisku.

Po powrocie do domków chwila oddechu i spotykanie przy palenisku by wspólnymi siłami rozpalić ognisko i przygotować biesiadę. Zapada zmierzch a wszyscy uczestnicy zasiadają wokół ogniska by dzielić się historiami swojego życia, anegdotami z pracy, czy przeżyciami minionego dnia. W późnych godzinach wieczornych następuje dogaszenie ogniska i udanie się na odpoczynek przed drugim dniem harcerskiej przygody.

Po śniadaniu uczestnicy udają się na szkolenie z łucznictwa. Zawodowy instruktor przedstawi zasady i techniki strzelania z łuku. Potem naszych harcerzy czeka chwila treningu i zawody w strzelaniu do tarczy. Dla zwycięzcy zostanie przygotowany mały upominek, natomiast wszyscy otrzymają co najmniej trzy zdobyte sprawności od drużynowego druha.

Późnym popołudniem pożegnalny obiad oraz wieczorny powrót uczestników do domów. A każdy z uśmiechem na ustach i garścią niezapomnianych doznań po wyjeździe pełnym obcowania z przyrodą, aktywności fizycznych, wspomnień o harcerstwie, czy też spełnienie marzeń o byciu druhem.

Jak taki wyjazd wpłynie na zespół pracowników?

Uczestnicy takiego wypadu mogą pozbyć się stresu, poznać się lepiej, zintegrować się, polepszyć pracę w grupie i zwyczajnie zgrać się ze sobą w wykonywaniu zadań. Taka forma integracji jest więc równie pożyteczna, jak i przyjemna. Pracownicy będą wypoczęci, bardziej wydajni i jeszcze lepiej zmotywowani do pracy.