Jeżeli potrzebujemy wybrać się w miejsce, które będzie całkowitą odskocznią od dzisiejszej rzeczywistości, to wybór koniecznie musi paść na Zalipie. Nasza agencja przygotuje tam integracje dosłownie jak malowaną. Będzie kolorowo i klimatycznie, a wszystko za sprawą…

…malowanych, pięknych chat.

Ta wycieczka  pewnością przysporzy wielu kolorowych wrażeń. Zalipie słynie właśnie z cudownych, ręcznie zdobionych domostw. Już w XIX wieku kobiety upiększały swoje chaty przez malowanie na ścianach zewnętrznych różnobarwnych kwiatów. Środek również przyciągał wzrok wycinankami, kwiatami z bibuły i pajączkami ze słomy. Tamtejsze kobiety przyozdabiały wszystko co tylko się dało motywami związanymi z folklorem, drzewami, ornamentami i właśnie kwiatami. Używały do tego różnych, wyrazistych kolorów, dzięki czemu cała wioska potrafiła i nadal rozweselić samym swoim wyglądem, bowiem tradycja ta przetrwała do dziś. Malowane było dosłownie wszystko co tylko się dało – nawet kościół wygląda bardzo charakterystycznie. Do dziś przetrwał w stanie oryginalnym dom pomysłodawczyni – Felicji Curyłowej. Obecnie ten piękny zwyczaj przenosi się nawet do ościennych wsi, gdzie wykorzystuje się takie elementy dekoracji nawet w nowym budownictwie. Co ciekawe lata temu zamiast farby, o którą było ciężko, kobiety wykorzystywały sok z buraków, marchewek i żółtka, a pędzlami było najczęściej końskie włosie. Istniejące w Zalipiu Muzeum Etnograficzne organizuje nawet coroczny konkurs malowania chat, w którym to otrzymanie nagrody wiąże się z bardzo dużym prestiżem wśród mieszkańców.

Pomysł na integrację

Pomysł – rzec by można – sam się maluje. Nasza agencja specjalnie dla waszej firmy zorganizuje szereg konkurencji związanych z zalipską tradycją. Aby dodać smaczku całej zabawie, wykorzystane będą w tym celu narzędzia rodem z XIX wieku. Zadania proste nie będą. Aby je ukończyć niezbędna będzie w tym celu ścisła współpraca między zawodnikami, nie mówiąc już o kreatywności, poczuciu smaku i dobrego stylu. Forma zabawy na pewno przysporzy dużą ilość radości i bardzo wesołych wspomnień. Oderwanie się od rzeczywistości w tej miejscowości jest jedną z pierwszych rzeczy jaka dociera do człowieka po znalezieniu się w niej. A o to przecież chodzi w integracji – dobrze się bawić i zregenerować przepracowane umysły.