Gotyk jako ruch kultury alternatywnej ma już trochę lat, ale ani trochę się nie zestarzał. Zrodził się na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku i był elementem młodości dla wielu. Istnieje do dziś i cieszy się popularnością na całym świecie, choć przeszedł wiele zmian, powstało wiele odmian gotyku, w tym także takie, które łączą złowrogi element mroku z tym co słodkie i urocze. Choć rozpoznawana głównie poprzez wyróżniający się swoją estetyką stój, subkultura ta koncentruje się wokół muzyki. Impreza w gotyckich klimatach to świetny pomysł na urozmaicenie zabawy nawet w gronie osób, którym są one obce. Jak się za to zabrać?

 Jak stworzyć gotycki nastrój?

            Odpowiedni klimat to połowa sukcesu, dlatego niezbędnym jest, by zadbać o dekoracje. W tej kwestii pomocny jest stereotyp i to, z czym potocznie kojarzy się gotyk. Wnętrze można wystylizować dowolnie, korzystając z odpowiednich dekoracji i rekwizytów. Opuszczone, średniowieczne zamczysko, gdzie wiszą pajęczyny, płoną świece, a tu i ówdzie leży ludzka czaszka? A może ponury cmentarz nocą? Wszystko jest możliwe!

Drugi element to dobranie muzyki. W tym przypadku najlepiej będzie sięgnąć do klasyki gotyckiego gatunku, ale i współczesne melodie zespołów tego nurtu nadadzą się idealnie. Doskonale sprawdzą się i nastrojowe podkłady z muzyką organową, albo klasyczną, w odpowiednio mrocznym tonie, oczywiście.

 Mroczne atrakcje

            W imprezę w stylu goth idealnie wpiszą się wszelkie atrakcje z dreszczykiem. Maraton horrorów, escape room z mroczną tajemnicą, kryminalna gra karciana to tylko niektóre z możliwości. Można zaszaleć z przekąskami, przygotowywując przykładowo czarne lody albo ciasteczka w kształcie trumienek i kości. No i nie można zapomnieć o dress code! Niech gości obowiązują stroje w ciemnej kolorystyce, z dominacją czerni. Dobrym wyjściem jest też udostępnienie strojów do wypożyczenia na wieczór!

 Gotyk dobry zwłaszcza, gdy…

            Ze względu na swoją nastrojowość, impreza w tematyce gotyckiej świetnie wpisze się w okres Halloween, a może i karnawału, jeśli zależy nam na odrobinie ekstrawagancji. Jednak doskonale sprawdzi się i przez całą resztę roku. Imprezy tematyczne wyróżniają się na tle innych właśnie dzięki temu, że przyjmują coś za motyw przewodni i konsekwentnie go realizują. Nie ma lepszego czy gorszego momentu na spędzenie wspólnie czasu w nieco odmienny sposób niż na co dzień!