Wycieczki tematyczne to obecnie wiodący trend w organizacji wyjazdów firmowych i turystycznych. Korzystanie z oryginalności lokalnej kuchni w połączeniu z dogłębną eksploracją kultury i historii tworzy zestaw wręcz idealny, bowiem pozwala na całkowite czerpanie z zasobów tradycji danego państwa. Propozycją doskonale wpisującą się w konkretny motyw jest oferowana przez nas opcja rajdu firmowego śladami belgijskich browarów w Brugii. Miasto niejednokrotnie określane mianem jednego z bardziej sentymentalnych  i romantycznych w Belgii, może poszczycić się wieloma interesującymi punktami gastronomicznymi kulturalnymi. Niewątpliwie jednak będąc w Brugii, nie można nie wybrać klasycznego szlaku zwiedzania tego miasta, opartego o…symbol piwnego trunku! Zabytkowe browary są w Brugii miejscami zapewniającymi wiele atrakcji, do których zaliczają się nie tylko rozmaite degustacje, ale również lekcje dotyczące procesu warzenia i przygotowywania piwa.

Brugia – perła regionu flandryjskiego

Choć dużo bardziej popularnymi wśród turystów destynacjami europejskimi są na przykład takie miasta jak Florencja, Wenecja, Madryt, Rzym, Praga czy Paryż, to Brugia zdecydowanie nie ustępuje im w niczym. Ba! Można wręcz stwierdzić, że trudno stworzyć, listę obowiązkowych punktów “do zaliczenia” w Brugii, ponieważ całe miasto jest w zasadzie jednym wielkim muzeum! Każda uliczka tutaj posiada swój urokliwy charakter i daje Ci niepowtarzalną okazję, aby go natychmiastowo odkryć! W trakcie planowania wycieczki firmowej do Brugii nie może zatem (naszym zdaniem) zabraknąć tych kilku bogatych inspiracji:

  • zwiedzanie średniowiecznej zabudowy miasta wraz z Rynkiem i dzwonnicą Belfort,
  • Bazylika Świętej Krwi,
  • rejs po kanałach Brugii, określanej często mianem flamandzkiej Florencji,
  • wizyta w najsłynniejszym, zabytkowym Browarze De Halve Maan – historia założycieli, analiza procesu warzenia piwa, oprowadzenie przez przewodnika po specjalnych halach i pomieszczeniach, wejście na dach Browaru – podziwianie panoramy Brugii,
  • degustacja różnych gatunków piwa,
  • wizyty w kolejnych browarach: Bourgogne des Flandres Brewery, De Struise Brouwers, Bacchus Cornelius Beer and Jenever House

Jeśli nasza propozycja firmowego rajdu piwnego po Brugii zaintrygowała Cię na tyle, że chciałbyś powierzyć nam organizację tego wydarzenia, serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami! Wspólnie jesteśmy w stanie przygotować niezapomnianą i smakowitą wyprawę!