Czy zastanawiałeś się kiedyś, nad organizacją niezaplanowanego, spontanicznego wyjazdu firmowego? Jeżeli tak, z pewnością zainteresują Cie nasze spostrzeżenia na temat tego typu przedsięwzięć. W tym wpisie zastanowimy się czy taki wyjazd w ogóle ma sens, a jeżeli tak – w jaki sposób podejść do tego tematu, aby wyjazd nie okazał się totalną klapą i źle wydanymi pieniędzmi. Wbrew pozorom to nie takie proste jak może się wydawać, dlatego zapoznaj się z poniższymi radami i wybierz te, które Twoim zdaniem sprawdzą się u Ciebie. Zachowując kilka dobrych praktyk okaże się, że wybrniesz z sytuacji jak prawdziwy szef.

Działanie pod wpływem impulsu

Wyobraź sobie, że właśnie w firmie udało wam się zamknąć świetny temat. Klient właśnie opłacił fakturę i duża kwota wpłynęła na firmowe konto. Pod wpływem chwili i impulsu uznajesz, że w formie premii pragniesz zabrać swoich pracowników na spontaniczny firmowy wyjazd integracyjny. Czy to dobry pomysł? Oczywiście! Jednak nic tak skomplikowanego nie powinno odbyć się bez jakiegokolwiek planu i przemyślenia pewnych szczegółów. Organizacja wyjazdu firmowego w ciągu maksymalnie kilku dni to co prawda spore wyzwanie, jednak na pewno jesteś w stanie dopiąć także taki projekt. W pierwszej kolejności zajmij się dokładnym planem oraz celem wycieczki. Pamiętaj, że nie jesteś w tym sam i sam na wyjazd nie jedziesz – poproś o pomoc swoich pracowników. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać, co i gdzie będziecie robić, np. w formie głosowania, tak aby nikt nie był pokrzywdzony. Następnie skontaktujcie się i potwierdźcie wszystkie rezerwacje, takie jak hotel, sale konferencyjne, pojazdy i inne. Możesz także zatrudnić do tego firmę, taką jak nasza – aby wykonała ekspresową organizację, a wszystko odbyło się pomyślnie, bez nieprzewidzianych wydarzeń.

Spontaniczność kontra strategia

W całym życiu, jak i w tym aspekcie, ważny jest odpowiedni, zdrowy balans. Spontaniczne decyzje podejmowane pod wpływem chwili są bardzo ważne, ponieważ pozwalają uchodzić w eter bardzo silnym emocjom. Jednak często smak zwycięstwa niesie delikatną gorycz przyszłej porażki, gdy tylko spocznie się na laurach. Dlatego właśnie ważne jest, chociaż powierzchowne, jednak strategiczne przeanalizowanie wszelkich możliwości i przeszkód. Zwykła kartka i długopis, oraz porządkowana burza mózgów z pewnością znacznie poprawi i uatrakcyjni wasz spontaniczny firmowy wyjazd.