Muzyka i śpiew to coraz popularniejsza forma aktywności, zarówno na spotkaniach osobistych jak i biznesowych. Jest to spowodowane licznymi programami telewizyjnymi, które serwują obraz muzycznych umiejętności jakie może nabyć każdy.

Aby podszkolić się w śpiewie oraz integrować ze sobą ludzi wystarczy zorganizować karaoke.

Do czego służy mikrofon bezprzewodowy?

Wyjazdy integracyjne mają za zadanie poznać się wzajemnie wszystkim, którzy wybierają się wspólnie na ten wyjazd. Przełamanie bariery w poznawaniu nowych ludzi, szczególnie kiedy nikogo się nie zna, jest dosyć dużym wyzwaniem. Introwertycy i ekstrawertycy muszą wzajemnie się poznać, na swój własny sposób. Nie jest to łatwe. Wymaga wiele przygotowań i wymyślenia atrakcji na wyjeździe integracyjnym, które mają połączyć różne osobowości i zainteresować je do wspólnych zabaw, rozmów i spędzania czasu.

Karaoke to jedno z najlepszych rozwiązań na rozluźnienie się grupy i wzajemne poznanie. Nawet jeżeli nie każdy będzie skłonny do śpiewania, dzięki mikrofonowi bezprzewodowemu może się przedstawić lub opowiedzieć historię o sobie.

Mikrofon bezprzewodowy to nie tylko możliwość śpiewania bez konieczności podłączania się do kabli, ale również mówienie do większej ilości osób, aby być usłyszanym. Z jego pomocą można prowadzić szkolenia, które na wyjeździe integracyjnym będą się pojawiać.

Mikrofony bezprzewodowe posiadają wbudowane gniazdo bluetooth, dzięki któremu łączą się ze smartfonem, tabletem lub telewizorem z funkcją Smart. Posiadają w sobie system operacyjny kompatybilny z Android lub iOS.

Wbudowany głośnik pozwala odtwarzać ulubioną muzykę, i jednocześnie nagrywać to, co się mówi lub śpiewa.

Na mikrofonie znajdują się także przyciski do podgłaśniania lub ściszania muzyki, nagrywania bądź przewijania. Umożliwia to nie tylko przetwarzanie dźwięków w czasie rzeczywistym, ale zapisanie treści, które są mówione. Przygotowanie szkoleń dla swoich pracowników, które zostaną przekazywane przez mikrofon bezprzewodowy, mogą zostać zapisane w formie audio i domknięte formą wideo. Pracownicy mimo obecności na szkoleniu, po powrocie do pracy mogą otrzymać zapis szkolenia do dodatkowego przyswojenia wiedzy w domu. Szkolenie może być także częścią oferty firmy i być sprzedawane w postaci nagrań audio i wideo na platformach dla ebooków i audiobooków.

Dlaczego warto wynająć mikrofon bezprzewodowy?

Mikrofon warto wynająć głównie ze względu na zmniejszenie kosztów na wyjazdy, które odbywają się sporadycznie lub kilka razy w roku. Oszczędność na wynajmie mikrofonu bezprzewodowego, a zakupie jest zdecydowanie mniejsza, mimo tego, że koszt mikrofonu nie jest znaczący. Dzieje się tak, ponieważ zmieniająca się technologia powoduje, że koszty przeznaczone na dany sprzęt, po roku mogą wymagać wymiany na nowy lub wymagać wprowadzenia aktualizacji bieżącego oprogramowania. Podnosi to koszty amortyzacji każdego zakupionego sprzętu, a wynajem pozwala uniknąć dodatkowych napraw czy kosztów utrzymania.