Zacznijmy od tego, czym jest scenografia? Scenografia to plastyczno-techniczna oprawa wydarzenia telewizyjnego, teatralnego, operowego, filmowego lub innych. Ma ona na celu podniesienie walorów spektaklu. Można ją nazwać sztuką kształtowania przestrzeni oraz aranżacji. Wykorzystując scenografię możemy stworzyć dowolnie wybrany klimat, miejsce, a nawet przenieść się w czasie. Do jej stworzenia wykorzystywane są różnego rodzaju materiały, takie jak: dykta, płyta, tworzywo sztuczne, drewno i wiele innych (w wyjątkowych sytuacjach scenografię tworzy się nawet z lodu). Stworzyć można przeróżne kształty, wszystko zależy od naszej kreatywności i wyobraźni. A wszystkie elementy scenografii eventowej, teatralnej czy telewizyjnej scalone w jedną całość, z pewnością będą przykuwać uwagę widzów.

Czy zatem warto wykorzystywać elementy scenografii w organizacji eventów?

Zdecydowanie tak, ponieważ pierwsze, na co zwrócimy uwagę, jako widzowie, to właśnie tło, czyli scenografia. A wszystko, co wpadnie w oko, zostanie zapamiętane i kojarzone z naszą marką albo sztuką. Tym samym wyrabiamy sobie opinie i przyciągamy potencjalnych Klientów. Nawet najmniejszy element, możne sprawić, że zwrócimy na siebie uwagę. Scenografia jest jak ubrania. Każdy je nosi, żebym być dobrze postrzeganym. Tak samo jest dekoracjami i scenografią. Trzeba ją mieć, żeby zwracać uwagę i pokazać, co mamy na myśli.

Czy można wynająć scenografię?

Nasza oferta opiewa na projektowaniu, budowie oraz możliwym najmie elementów dekoracji, dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo taką opcję jak wynajem scenografii teatralnej, telewizyjnej, eventowej i wielu innych dostosowanej do potrzeb każdego wydarzenia. Dysponujemy również możliwością wypożyczenia dekoracji tematycznych.